انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  09:46   

افزایش تنش ها در ادلب؛

بمباران محدوده پایگاه نظامی 9 ارتش ترکیه در ادلب

سرویس ترکیه - نیروهای نزدیک به دولت سوریه محدوده پایگاه نظامی 9 ارتش ترکیه را در جنوب ادلب، واقع در شمال حما که به منظور نظارت بر روند آتش بس در چارچوب توافقات مذاکرات آستانه به وجود آمده است، بمباران کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، نیروهای نزدیک به دولت سوریه محدوده پایگاه نظامی 9 ارتش ترکیه را در جنوب ادلب، واقع در شمال حما که به منظور نظارت بر روند آتش بس در چارچوب توافقات مذاکرات آستانه به وجود آمده است بمباران کرده اند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که آسیبی به پایگاه نظامی ارتش ترکیه در این منطقه وارد نشده است و تنها اطراف این پایگاه به وسیله آتش توپخانه بمباران شده است.

پیش از این نیز پایگاه شماره 10 ارتش ترکیه در منطقه زاویه در حد فاصل شمال حما – جنوب ادلب نیز در تاریخ های 29 آوریل، 4 و 12 می نیز به شکل مشابهی بمباران شده بود.

ارتش ترکیه در چارچوب توافقات مذاکرات آستانه و در راستای کاهش تنش در ادلب 12 مرکز نظامی به منظور نظارت بر آتش بس تاسیس کرده است. همچنین این کشور در مذاکرات آستانه با قبول مسئولیت خروج گروه های مسلح مخالف سوریه از ادلب تعهد بر ایجاد ثبات و آرامش در این شهر کرده است که تا کنون هیچ کدام از این موارد در ادلب صورت نگرفته و تنش ها روز به روز در این شهر استراتژیک با بیش از 3 میلیون سکنه در حال افزایش بوده و وارد روزهای بحرانی می شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه