انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  13:35   

نمایشگاه طراحی «خاموش» در سنندج برپا می شود

سرویس کردستان- نمایشگاه طراحی آثار هنرمند سنندجی شاهو کشاورزی با عنوان «خاموش»  با الهام از مولانا از 19 تا 25 خرداد 98 در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برپا می شود .

به گزارش کرد پرس به نقل از  روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ؛ شاهو کشاورزی هنرمند جوان سنندجی در دومین تجربه نمایشگاهی خود 45 تابلوی طراحی خود را که بر اساس اشعار حضرت مولانا در دیوان شمس بر بوم های ساده و در سبک آزاد با استفاده از رنگ آکریلیک به مدت یک هفته از 19 تا 25 خرداد در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج در معرض نمایش عموم قرار می دهد .

این نمایشگاه که با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استنان کردستان برپا گردیده است در مدت زمان برقراری ازساعت 10 الی 12 صبح و 17 الی 20 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود .

شاهو کشاورزی در این نمایشگاه با استفاده از ابزارهای غالب طراحی شامل کاردک، قلم مو، گچ طراحی در زمینه ای تیره با الهام از 45 غزل از غزلیات دیوان شمس تابلوهایی را خلق نموده که جهت برقراری رابطه ناظرین با تابلوها غزل مربوطه در زیر هر تابلو مشخص گردیده است

شاهو کشاورزی متولد 1359 سنندج فارغ التحصیل کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه تهران و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان و جامعه مهندسان شهرساز ایران  می باشند .

وی که دارای رتبه 1 کنکور طراحی شهری کشور (اسکیس) نیز می باشند علاوه بر تدریس در دانشگاه هاو آموزشگاه های استان و فعالیت های معماری و شهرسازی در زمینه پژوهش و ترجمه نیز فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند که از جمله ترجمه کتاب "طرح ایوان آلتن مهندس شهرساز مشاور آمریکایی برای شهر سنندج " ، ترجمه مشترک کتاب "طراحی دست آزاد" نشرخاک ،1387، ترجمه مشترک کتاب "نوزایی میدان " ،" فرآیند طراحی شهری " و ... را می توان اشاره نمود .

در بخش هنری هم 4 سال سابقه طراحی نقاشی بر اساس اشعار مولانا و برگزاری اولین نمایشگاه آثار در سال 1396 را می توان به رزومه این هنرمند توانمند سنندجی اضافه نمود .