انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  13:58   

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران در ایلام:

نمایشگاه دائمی فرش در ایلام راه اندازی می شود / برنامه ریزی برای بیش از 2 برابر کردن تولید فرش کشور

سرویس ایلام - مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران در سفر به استان ایلام گفت: رونق گرفتن دوباره صنعت فرش دستباف ایران می تواند مشکل گشای وضعیت فعلی اقتصاد کشورمان باشد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مهندس محمدپناه در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان این که سال 98 می تواند سال پر رونقی برای فرش دستباف ایران باشد، گفت: در نظر داریم تولید فرش کشورمان را با همکاری استانهایی که سابقه خوبی در زمینه فرش دارند بیش از دوبرابر میزان فیلی کنیم.

وی با بیان این که برای رسیدن به این جایگاه بسیار مصمم و امیدوار هستیم گفت: هم اکنون میزان فرش تولیدی نسبت به گذشته بیش از 60 درصد افزایش داشته است.

راهکارهای تشویقی شرکت فرش برای رونق تولید

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران با عنوان اینکه ایجاد رغبت در بین بافندگان یکی از راهکارهای تشویقی شرکت فرش ایران است گفت: بیمه بافندگان، در نظر گرفتن سفرهای زیارتی برای آنان و در نظر گرفتن سبدهای خوراکی و غذایی از جمله این راهکارهاست.

محمدپناه تصریح کرد: در زمینه بیمه تأمین اجتماعی، بافندگان نباید دغدغه ای داشته باشند و همه آنان تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه همه فرایندهای تولید فرش توسط بافندگان از تهیه مواد اولیه تا فروش با مشارکت مستقیم شرکت فرش انجام می گیرد گفت: همه تولیدات بافندگان نیز به صورت تضمینی خریداری می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران با بیان اینکه کمیته امداد سابقه بسیار خوبی در زمینه تولید فرش دستباف دارد گفت: این نهاد از دستگاههای پیشرو در زمینه تولید فرش دستباف بوده و موفقیت های زیادی در این راه کسب کرده است.

نمایشگاه دائمی فرش در ایلام راه اندازی می شود

محمد پناه افزود: کمیته امداد هم از نظر کیفی و هم کمی در  این صنعت سابقه درخشانی داشته و توانسته است از بین جامعه  مددجویان مورد حمایت خود بافندگان موفق و ماهری را وارد عرصه کار و تولید نماید.

وی ادامه داد: شرکت سهامی فرش ایران آمادگی دارد بخاطر استفاده از تجربیات کمیته امداد در زمینه تولید فرش، با این نهاد همکاری و امکانات لازم را در صورت نیاز در اختیار این دستگاه قرار دهد.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران با عنوان اینکه سرمایه گذاری در مناطق محروم و مرزی و رونق تولید در این مناطق از اهداف ما است افزود: ایجاد نمایشگاه دائمی فرش دستباف در استان ایلام و فروش اقساطی فرش به متقاضیان از جمله اهداف ما در این زمینه به حساب می آید.

سابقه 35 ساله کمیته امداد در زمینه تولید فرش دستباف

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این نشست با ارائه گزارشی در زمینه فعالیت های فرش بافی این نهاد گفت: کمیته امداد از دستگاههای پیشتاز در زمینه تولید فرش بوده و در این زمینه سابقه ای 35 ساله دارد.

ضیاء رضایی با عنوان این که در استان ایلام بیش از سه هزار مددجو در سالهای گذشته در زمینه قالیبافی آموزش دیده اند گفت: این تعداد بافنده تا سال 92 که موانع امروزی تولید فرش وجود نداشت سالیانه بیش از چهار هزار متر فرش تولید و به بازار عرضه می کردند.

وی ادامه داد: رکود بازار فرش در سالهای اخیر باعث کاسته شدن از تعداد بافندگان مددجوی این استان شده که البته امیدواریم با حمایتها و تلاش شرکت سهامی فرش ایران بار دیگر شاهد رونق گرفتن تولید فرش در کشور و بین مددجویان این نهاد باشیم.

رتبه نخست کمیته امداد ایلام در زمینه تولید فرش دستباف

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه فعالیت در زمینه فرش بافی ظرفیت بسیار بزرگی در زمینه اشتغال خانگی مددجویان این نهاد بود گفت: علاقه و مهارت بافندگان فرش کمیته امداد در سطحی بود که حتی فرش های 6 متری تمام ابریشم هم توسط انان بافته و به فروش می رسید.

رضایی با بیان این که کمیته امداد هر ساله در بین دستگاههای اجرایی این استان در زمینه فرش بافی رتبه برتر و نخست را داشته است گفت: این استان در بین مددجویان دیگر استانهای کشور نیز بیش از 16 درصد فرش تولیدی کشور را صاحب بوده است.

وی به راهکارها و ابزارهای تشویقی کمیته امداد برای رونق تولید در بین مددجویان بافنده اشاره کرد و گفت: بیمه تأمین اجتماعی بافندگان و پرداخت حق بیمه آنان،خرید تضمینی محصولات،کاهش هزینه ها از طریق راهور شغلی،شناسایی نیروی کار و آموزش به آنان از جمله این راهکارها بوده است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران، محمدپناه
#نمایشگاه دائمی فرش ایلام
#افزایش تولید فرش
#بیمه بافندگان
#کمیته امداد ایلام