انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  14:07   

نماینده ایلام در مجلس خبر داد؛

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به توسعه چاه‌های نفت بیجار در استان ایلام

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس از اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به چاهای نفت بیجار در استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سلام امینی با یادآوری این که استان ایلام با تولید 90 درصد نفت و گاز غرب کشور یکی از استان‌های غنی در حوزه نفت و گاز کشور است؛ اعلام کرد: در جهت توسعه و بهره برداری از چاه های نفت «بیجار» استان ایلام اعتباری بالغ بر 100 میلیون دلار اختصاص و پیش بینی شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد: استقرار موسسه لرزه نگاری برای اکتشاف گاز در استان ایلام نشانی است از غنی بودن منابع گازی استان ایلام  و مسئولان نیز به این منابع غنی اعتقاد داشته و در این راستا، پروژه لرزه نگاری با سفر عنقریب رئیس جمهور به ایلام آغاز به کار می‌کند.

امینی فاز دوم توسعه پالایشگاه ایلام را نیز از جمله فعالیت‌های خوب و در دست اقدام در حوزه نفت و گاز ایلام دانست و یادآورشد: پالایشگاه ایلام از تولید 5 چاه در حال حاضر خوراک پتروشیمی ایلام را تأمین می کند ولی تأمین خوراک کامل پتروشیمی نیازمند توسعه میادین بیشتر است که اعتبار اختصاصی هزینه توسعه میادین را تأمین می‌کند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نماینده ایلام در مجلس، سلام امینی
#میدان نفتی بیجار
#اختصاص اعتبار 100 میلیون دلاری