انتشار:  یک‌شنبه 19 خرداد 1398  ::  23:33   

تأکید بر ارتقای همکاری‌های بهداشت و درمان بین استان‌های ایلام و واسط عراق

سرویس ایلام - در دیدار مسئولان سیاسی و اجرایی استان واسط عراق با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر ارتقای همکاری‌های بهداشت و درمان دو استان تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این دیدار اظهار کرد: خوشبختانه استان ایلام به لحاظ پتانسیل‌های بهداشت و درمان، همواره توانسته نظر موافق و مساعد مردم و مسئولان عراق خصوصاً استان واسط را جلب نماید.

دکتر محمد کریمیان ابراز داشت: استان ایلام این آمادگی را دارد که در تمام ابعاد حوزه بهداشت و درمان از جمله پذیرش دانشجوی عراقی، اعزام پزشک و کادر درمانی به کشور عراق جهت ارائه خدمات تخصصی درمانی به مردم این کشور، پذیرش بیماران عراقی در بیمارستان‌های استان ایلام و همچنین استفاده و بهره مندی استان واسط از ظرفیت‌های بهداشتی درمانی ایلام همکاری نماید.

در این دیدار یکی از مسئولان سیاسی و اجرایی استان واسط عراق حاضر در جلسه، با تاکید بر ارزشمندی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان ایلام در حوزه بهداشت و درمان، ابراز امیدواری کرد که دور جدید رایزنی‌ها و مذاکرات دو جانبه بین استان‌های واسط و ایلام بتواند اهداف و برنامه‌های مذاکرات اخیر و فعلی را محقق نماید.

وی افزود: ارزش و اعتبار کشور ایران در زمینه بهداشت و درمان برای مردم کشور عراق به ویژه استان واسط ثابت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش از خدمت رسانی شایسته و جهادی مردم و مسئولان استان ایلام به زائران اربعین حسینی در سال‌های اخیر قدردانی کرد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#عراق - واسط
#همکاری ایران و عراق در بهداشت و درمان