انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  15:14   

رییس پلیس فتای ایلام گفت؛

تیم سه نفره‌ی نشر اکاذیب علیه شهردار ایلام دستگیر شدند

سرویس ایلام - رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عاملان هتاکی و انتشار اکاذیب علیه شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سرهنگ علی جمالی در تشریح این خبر، اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضایی به این پلیس با موضوع هتاکی و انتشار اکاذیب علیه شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر ایلام، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد و به دلیل حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده به صورت جدی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد مجرمان با ایجاد صفحاتی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و تلگرام و انتشار اخباری کذب موجب هتک حیثیت و مزاحمت برای شاکیان شده بودند که با تلاش مأموران سایبری تعداد ۳ نفر از متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا ایلام در اشاره به جزئیات پرونده تصریح کرد: پس از تکمیل تحقیقات و بررسی ابعاد مختلف موضوع، مشخص شد مجرمان با طراحی یک سناریو و با انگیزه انتقام گیری از مجموعه شهرداری و برخی از اعضای شورای اسلامی اقدام به ایجاد صفحات جعلی و انتشار اخبار کذب در مورد آن‌ها کرده‌اند.

جمالی از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به اداره پلیس اطلاع دهند.

به گزارش کردپرس، سال گذشته نیز شهردار ایلام قصد شکایت از افرادی را داشت که به زعم وی در فضای مجازی علیه او و اقدامات شهرداری، دروغ پردازی و نشر اکاذیب می‌کردند که با وساطت تعدادی از بزرگان سیاسی و فرهنگی شهر، شکایت خود را پیگیری نکرد.

گزارش کردپرس را در 27 تیر 97 پیرامون این موضوع در لینک زیر بخوانید:

ماجرای جنجال اخیر شهرداری ایلام چه بود؟