انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  15:17   

در مراسم تحلیف رئیس جدید اقلیم کردستان؛

حلبوسی خواستار تلاش بارزانی برای حل‌وفصل مسائل میان بغداد و اربیل شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس پارلمان عراق از رئیس جدید اقلیم کردستان درخواست کرد که گفت و گو در راستای ایجاد راه حل برای همه مشکلات میان دو طرف را تکمیل کند.

به گزارش کردپرس به نقل از رسانه های خبری عراق، محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور بعد از ظهر امروز (دوشنبه) طی سخنانی در مراسم ادای سوگند نچیروان بارزانی، رئیس جدید اقلیم کردستان در شهر اربیل، مرکز اقلیم، تصدی این منصب از سوی وی را تبریک گفته و اظهار داشت: انتخاب نچیروان بارزانی برای ریاست اقلیم کردستان یک مثال زنده برای احترام قانون اساسی و مدرکی دال بر وجود دمکراسی در اقلیم است.

حلبوسی همچنین تصریح کرد: از رئیس جدید اقلیم کردستان انتظار انجام گفت و گو و ارتباط با بغداد برای حل و فصل مسائل حل نشده را داریم و باید در راستای ایجاد راه حل برای همه مشکلات کار کنیم.

رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر این که اطمینان دارد رئیس جدید اقلیم کردستان می تواند این کار را به سرانجام برساند، خاطر نشان ساخت که از سیاست های وی پشتیبانی می کنند.

حلبوسی بر لزوم تلاش در راستای ایجاد راه حل های سریع و فوری برای مشکلات موجود با هدف ساختن آینده بهتر برای نسل های آینده نیز تاکید کرده و ضمن درخواست برای متحد ساختن تصمیم گیری سیاسی در بغداد، در این باره افزود: بغداد منبع قدرت اقلیم کردستان است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حلبوسی
#نچیروان بارزانی
#روابط بغداد و اربیل