انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  18:31   

آتش سوزی 25 هکتاری دهلران مهار شد

سرویس ایلام – با وجود هشدارهای مکرر باز هم یک فقره آتش سوزی در دهلران رخ داد و این بار میزان گسترده ای از مزارع اطراف روستای کاور از توابع این شهرستان طعمه حریق شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، ظهر امروز مزارع گندم اطراف روستای کاور از توابع شهرستان دهلران طعمه حریق شدند به گونه ای که در ساعات اولیه آتش در مزارع افزایش یافته و سطح وسیعی از مزارع و زمین های اطراف را فرا گرفت.

نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی، هلال احمر و فنی و حرفه ای در محل حاضر شدند و بسیاری از مردم دهلران و اهالی محلی منطقه به کمک نیروهای امدادی آمدند اما به جز آتش نشانی امکانات دیگری برای مهار آتش وجود نداشت.

در همان ساعات اولیه و حوالی ساعت 14 پیرمردی در بین شعله های آتش گیر افتاده بود که با کمک نیروهای امدادی بیرون کشیده و پس از آب رسانی احیا شد.

 کمی بعد آتش به ارتفاعات سرایت کرد و باعث شد گه اطفاء حریق به کندی صورت بگیرد. مجید عسکری، فرماندار دهلران در این باره به نسیم دهلران گفت: آتش سوزی در ارتفاعات مهار کردن آن را مشکل تر کرده است.

وی افزود: حریق به صورت پراکنده و نقطه به نقطه است. تیمی از استان اعزام شده و در حال اضافه شدن به نیروهای کمکی است.

فرماندار دهلران ادامه داد: منتظر گزارشی از میزان گسترش آتش هستیم و در صورت نیاز بالگرد اطفاء حریق استان آماده اعزام به منطقه می باشد.

در همین باره، دکتر احمدی، مدیرکل منابع طبیعی استان از مهار این آتش سوزی خبر داد و گفت: حریق به وقوع پیوسته در حوزه شهرستان دهلران با دخالت نیروهای دولتی و مردمی، ساعتی پیش مهار شد.

وی افزود: سیستم ماهواره‌ای مستقر در سازمان جنگل‌ها، سطح حریق را ۲۵ هکتار اعلام کرده که این سطح شامل پس چر مزارع و بخشی نیز مرتع تنک (سطح ۳) است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام - دهلران
#آتش سوزی مزارع
#روستای کاور