انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  19:11   

وزیر امور خارجه روسیه:

ترکیه در خصوص ادلب عجله کند

سرویس سوریه - سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین تحولات ادلب در خصوص افزایش تنش ها و درگیری ها با هشدار به ترکیه عنوان کرد: ترکیه در خصوص ادلب عجله کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به آخرین تحولات ادلب در خصوص افزایش تنش ها و درگیری ها و همچنین ادعاهای مطرح شده مبنی بر ارسال سلاح توسط ترکیه به گروه های مخالف سوری در ادلب عنوان کرد: در خصوص این که ترکیه به شبه نظامیان ادلب سلاح فرستاده باشد اطلاعاتی به ما نرسیده است. ما از ترکیه انتظار داریم تا به تعهدات خود در قالب توافقنامه سوچی در خصوص جداسازی تروریست ها از مخالفان دولت مرکزی سوریه در ادلب عجله کرده و هر چه سریعتر به مسئولیت خود عمل کند. در غیر این صورت به حملات تروریست ها در ادلب پاسخ ویران کننده ای خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: خبری در خصوص این که ترکیه به گروه تروریستی تحریر الشام در ادلب سلاح فرستاده باشد کسب نکرده ایم. در خصوص این که این منشاء اصلی این سلاح ها کجا است و از طرف چه کسانی منتقل شده است نیز اطلاعات موثقی نیافته ایم. در ادلب سلاح های غربی زیادی موجود است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه