انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  19:54   

مهمت اوجالان:

عبدالله اوجالان امیدش را برای حل و فصل مسئله کردها از دست نداده است

سرویس ترکیه - مهمت اوجالان برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر خود با برادرش در زندان عنوان کرد: عبدالله اوجالان امیدش را برای حل و فصل مسئله کردها از دست نداده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، مهمت اوجالان برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر خود با برادرش در زندان عنوان کرد: در 20 سال اخیر بیشترین دیدارها با عبدالله اوجالان را من داشته ام. زمانی که به خط مشی مبارزه عبدالله اوجالان نگاه می کنم نقشه راه وی در 20 سال گذشته تغییر نکرده است. تصورش بر این است که مقاومت باید نسبت به 20 سال پیش بیشتر در دستور کار قرار بگیرد. تحلیل و ارزیابی هایش از حوادث بین المللی، نگاهش به تحولات و دیدگاهش به جهان بسیار عمیق تر از گذشته شده است. پیش بینی هایش عمق بیشتری پیدا کرده است. روشن ترین نمونه این حرف حوادث شنگال بود. زمانی که حتی نام گروهی تحت عنوان داعش وجود خارجی نداشت عبدالله اوجالان در خصوص شنگال هشدارهای جدی داده بود. امروز وقتی به آرشیوها نگاه می کنم راحت تر متوجه می شوم که عبدالله اوجالان از چه چیزی سخن می گفت.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: برادرم در خصوص این که مسئله کردها حل و فصل پیدا خواهد کرد امیدش را از دست نداده است. در یکی از دیدارهایی که در سال های اول زندان وی داشته ام این حرف را عنوان کرده بود: اگر امکانش داده شود ما این مسئله را در چارچوب دموکراسی و اساس قرار دادن صلح با افتخار حل و فصل خواهیم کرد. 20 سال از این حرف گذشته بود که در آخرین دیدارم نیز بر این مسئله تأکید کرد. هنوز در این خط فکر بوده و هنوز امیدش برای حل و فصل موضوع را حفظ کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک