انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  20:55   

واکنش دولت باغچلی به بینالی ییلدیریم:

در ترکیه کردستان و لازستان وجود ندارد

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) بدون اشاره مستقیم به نام بینالی ییلدیریم در انتقاد از سخنان صبح امروز وی در خصوص کردستان عنوان کرد: در ترکیه کردستان و لازستان وجود ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) بدون اشاره مستقیم به نام بینالی ییلدیریم در انتقاد از سخنان صبح امروز وی در خصوص کردستان عنوان کرد: در ترکیه کردستان و لازستان وجود ندارد. بعد از این نیز وجود نخواهد داشت. اگر کسانی هم در خصوص به وجود آمدن این ها در ترکیه هوا و هوس هایی در سر دارند همواره در مقابل خود حرکت های ملی گرایی – ترک گرایی را خواهند دید. ما از حرفمان برنگشته و از عشقمان دست برنداشته ایم. اجازه نداده ایم کسانی که در برابرمان هستند صدایشان را بلند کنند رفتارمان از دیروز تا به امروز به همان شکل است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: به یک موضوع بسیار مهم با تأکید فراوان اشاره می کنم: MHP محافظت کننده بی امان بقای ملی ترکیه است. چشم پوشی و دست برداشتن از اصول اساسی مان به هیچ عنوان قابل تصور هم نخواهد بود. جدا شدن از اصول ملی گرایی مان به ذهن هم خطور نخواهد کرد. ایستادگی مان پر صلابت، فطرتمان تمیز و تفکراتمان ریشه دار و قدرتمند است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها