انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  21:41   

تأکید برهم صالح و چاوش اوغلو بر ممانعت از زبان تهدید در منطقه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهور عراق و وزیر خارجه ترکیه طی دیداری بر ضرورت ممانعت از استفاده زبان تهدید در منطقه تأکید کردند.

به گزارش کردپرس، امروز دو شنبه 20 خرداد/10 ژوئن، برهم صالح رئیس جمهور عراق و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه، پس از پایان مراسم تحلیف نچیروان بارزانی به عنوان رئیس جدید اقلیم کردستان در اربیل، با یکدیگر دیدار کردند.

سایت ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای در مورد این دیدار اعلام کرد که آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه موضوع این دیدار بوده و همکاری، هماهنگی و گفتگوهای سازنده میان همه طرف های منطقه برای حل مشکلات ضروری دانسته اند.

طبق خبر برهم صالح و چاوش اوغلو بر ضرورت ممانعت و دوری از استفاده زبان تهدید در منطقه با هدف ایجاد صلح، ثبات و رفاه اقتصادی برای ملت های منطقه تأکید کردند.

همچنین بررسی راهکارهای تقویت روابط دو جانبه میان عراق و ترکیه با هدف تأمین منافع طرفین از دیگر موضوعات این دیدار عنوان شده است.

چاوش اوغلو در حاشیه سفر به اربیل و شرکت در مراسم تحلیف نچیروان بارزانی، با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات (پارتی) و مسرور بارزانی نامزد نخست وزیری دولت جدید اقلیم (عضو ارشد دفتر سیاسی پارتی) نیز در مورد روابط دو جانبه به گفتگو پرداختە و آمادگی کشورش برای مشارکت در بازسازی موصل را اعلام کرد.