انتشار:  دوشنبه 20 خرداد 1398  ::  21:58   

اعلام آمادگی پاپ فرانسیس برای سفر به عراق در سال 2020

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر مسیحیان کاتولیک جهان از آمادگی خود برای سفر به عراق در سال آینده میلادی خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که تمایل دارد سال آینده به عراق سفر کند و با این کار به نخستین پاپ واتیکان تبدیل می شود که از این کشور بازدید می کند.

پاپ فرانسیس طی سخنانی در دیدار با اعضای گروهی از جمعیت های خیریه فعال در زمینه کمک به مسیحیان در خاور میانه و برخی مناطق دیگر، اظهار داشت: هنگامی که به عراق فکر می کنم، یک ایده همیشگی همراه من است؛ برای رفتن به آن جا در سال آینده آمادگی دارم.

این در حالی است که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اوایل اردیبهشت گذشته اعلام کرد که به طور رسمی از رهبر مسیحیان کاتولیک جهان برای زیارت منطقه تاریخی اور در نزدیکی شهر ناصریه، مرکز استان ذی قار در جنوب این کشور که گمان می رود زادگاه حضرت ابراهیم (ع) و مهد ادیان آسمانی باشد، دعوت به عمل آمده است.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز در دیدار با پاپ فرانسیس در واتیکان در اواخر سال گذشته میلادی به صورت رسمی از وی برای بازدید از زادگاه حضرت ابراهیم (ع) دعوت کرده و رهبر مسیحیان کاتولیک جهان نیز به نوبه خود وعده داده بود که در زمان مناسب به این دعوت پاسخ مثبت دهد.

لازم به ذکر است که در سال 2000 میلادی نیز پاپ ژان پل دوم، رهبر وقت مسیحیان کاتولیک جهان قصد داشت به عراق که کلیساهای متعدد شرقی چه کاتولیک و چه ارتدکس را در خود جای داده سفر و از منطقه تاریخی اور بازدید کند با این حال مذاکرات در این زمینه با دولت تحت رهبری حزب منحله بعث به نتیجه نرسید و این سفر لغو شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#پاپ فرانسیس
#رهبر مسیحیان