انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  09:34   

واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به تصویب طرح مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص ترکیه:

ادعاهای بی پایه و اساس در خصوص سیاست خارجی و دستگاه قضایی ترکیه قابل قبول نیست

سرویس ترکیه - در پی تصویب طرح "بیان نگرانی ها در خصوص ائتلاف آمریکا – ترکیه" از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به این اقدام گفت: ادعاهای بی پایه و اساس در خصوص سیاست خارجی و دستگاه قضایی ترکیه قابل قبول نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، در پی تصویب طرح "بیان نگرانی ها در خصوص ائتلاف آمریکا – ترکیه" از سوی مجلس نمایندگان این کشور، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا عنوان کرد: تصویب چنین طرحی از سوی مجلس آمریکا به هیچ عنوان با دوستی های ریشه دار ترکیه – آمریکا و روابط متفقانه این دو کشور همخوانی ندارد.

وی در سخنان خود تصریح کرد: گنجاندن ادعاهای بی پایه و اساس و غیر واقعی در این طرح در خصوص سیاست خارجی و دستگاه قضایی ترکیه به هیچ عنوان مورد قبول واقع نخواهد شد. مطمئن ترین راه رفع اختلاف نظرات و دیدگاه ها میان کشورهای دوست و متفق دیالوگ و احترام گذاشتن به حق حاکمیت کشورها است. اتخاذ تصمیماتی که با حقایق هیچ ارتباطی نداشته و به افزایش اعتماد متقابل هیچ کمکی نمی کند و همچنین استفاده از زبان تهدید و تحریم در سیاست های روزانه و ایجاد یک سری وعده های تصنعی به هیچ عنوان نمی تواند پذیرفته شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا