انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  10:49   

دایره روابط خارجی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه:

هلند از تشکیل دادگاه بین المللی محاکمه اعضای داعش در شمال سوریه حمایت می کند

سرویس سوریه - نمایندگان وزارت امور خارجه هلند در دیدار با مقامات مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه حمایت این کشور از تشکیل دادگاه بین المللی محاکمه اعضای داعش در شمال و شرق سوریه را اعلام کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، در پی اعلام نیکول بیلویت وزیر دادگستری فرانسه در خصوص تشکیل دادگاهی بین المللی برای محاکمه اعضای اروپایی گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در کشور عراق و مخالفت نمایندگان احزاب سیاسی کرد سوریه با این اقدام، نمایندگان وزارت امور خارجه هلند در دیدار با مقامات مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه حمایت این کشور از تشکیل دادگاه بین المللی محاکمه اعضای داعش در شمال و شرق سوریه را اعلام کردند.

لان بیجان، رئیس میز بحران وزارت امور خارجه هلند که به شمال سوریه سفر کرده است با عبدالقادر عمر و امل دَدَه، روسای مشترک دایره روابط خارجی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه دیدار و گفتگو کرد.

امل دده در پی این دیدار به خبرنگاران گفت: نماینده وزارت امور خارجه هلند از تشکیل دادگاه بین المللی محاکمه اعضای داعش در شمال و یا شرق سوریه حمایت می کند. همچنین وی تأکید کرده است که برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه و بازسازی این کشور نیز کمک خواهند کرد

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#داعش
#هلند