انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  11:40   

رئیس اینترپل عراق:

برای 653 عراقی تحت تعقیب، اعلان قرمز صادر شده/ استاندار پیشین کرکوک آزاد نشده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس اینترپل عراق از صدور هشدار اعلان قرمز بین المللی برای صدها تن از شهروندان تحت تعقیب این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه خبری آر تی عربی روسیه، سرلشکر صادق فرج عبدالرحمن، رئیس پلیس بین الملل (اینترپل) در عراق روز دوشنبه اعلام کرد که در حال حاضر برای 653 شهروند تحت تعقیب این کشور هشدار اعلان قرمز بین المللی صادر شده است.

سرلشکر عبدالرحمن در این باره اظهار داشت: برای 653 شهروند عراقی هشدار اعلان قرمز بین المللی صادر شده و منتظر تکمیل سایر اقدامات حقوقی لازم در رابطه با پرونده های استرداد افراد تحت تعقیب هستیم.

رئیس اینترپل عراق در رابطه با شهردار پیشین پایتخت این کشور نیز که طی روزهای اخیر از سوی نیروهای امنیتی سوریه بازداشت و سپس آزاد شد، تصریح کرد: این اینترپل سوریه بود که دستگیری مهندس نعیم عبعوب، شهردار پیشین بغداد را به ما اطلاع داد و در حال حاضر نهادهای ذی ربط عراقی در حال تهیه پرونده استرداد وی هستند.

در مورد بازداشت نجم الدین کریم، استاندار پیشین کرکوک در شمال عراق در جریان سفر به شهر بیروت، پایتخت لبنان و آزادی وی به قید وثیقه نیز سرلشکر عبدالرحمن تاکید کرد: نجم الدین كريم که بنا بر اتهام های مختلف تحت تعقیب نهاد قضایی عراق است، آزاد نشده بلکه قانون لبنان اجازه می دهد که افراد تحت تعقیب، به قید وثیقه و پس از ضبط گذرنامه و دیگر مدارک مورد نیاز، تا زمان تکمیل پرونده های آنها از بازداشت خارج شوند.