انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  12:09   

بغداد الیوم از یک منبع کُرد نقل کرد؛

سفر قریب‌الوقوع عبدالمهدی به اربیل برای تبریک به نچیروان و مسرور بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع آگاه از سفر نخست وزیر عراق به مرکز اقلیم کردستان در آینده نزدیک برای تبریک به رئیس و نخست وزیر جدید اقلیم خبر داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع آگاه کُرد صبح امروز (سه شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد که بر اساس اخبار دریافت شده از بغداد، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به زودی از شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان در شمال این کشور بازدید می کند.

منبع مذکور در این باره اظهار داشت: عبدالمهدی طی روزهای آینده به اربیل سفر می کند تا به نچیروان بارزانی به عنوان رئیس جدید اقلیم کردستان و همچنین مسرور بارزانی به عنوان مامور تشکیل دولت جدید اقلیم تبریک بگوید.

به گفته این منبع آگاه کُرد که نام وی فاش نشده، در صورتی که اتفاق خاصی روی ندهد، سفر نخست وزیر عراق به مرکز اقلیم کردستان به احتمال زیاد در روز پنج شنبه یا جمعه آینده انجام خواهد شد.

در همین حال، بشیر حداد، نایب رئیس دوم مجلس نمایندگان عراق نیز تاکید کرده که زمان سفر نخست وزیر این کشور به اربیل، مدت کوتاهی پس از تشکیل کابینه جدید دولت اقلیم کردستان خواهد بود.

این در حالی است که با وجود حضور شمار زیادی از مقامات اقلیم کردستان، عراق و منطقه در مراسم ادای سوگند نچیروان بارزانی به عنوان رئیس جدید اقلیم که بعد از ظهر دوشنبه در شهر اربیل برگزار شد، عبدالمهدی در این مراسم شرکت نکرد با این حال نماینده وی از جمله شرکت کنندگان و معدود سخنرانان مراسم بود.

یادآور می شود که نچیروان بارزانی در این مراسم که برگزاری آن بر عهده پارلمان اقلیم بود و شخصیت هایی از قبیل برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور، مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم و رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی)، کوسرت رسول، معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان (یه‌کیتی)، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه و ثامر السبهان، وزیر مشاور عربستان سعودی در امور کشورهای حاشیه خلیج فارس در آن حضور داشتند، به طور رسمی به عنوان رئیس جدید اقلیم کردستان سوگند یاد کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#اقلیم کردستان
#نچیروان بارزانی
#مسرور بارزانی