انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  12:34   

توسط نشر نیشتمان ایلام؛

«شیلر» خواندنی شد

سرویس ایلام – زندگی شهید مهدی موسی‌زاده به روایت خاطرات همرزمان و اطرافیانش در کتابی با عنوان «شیلر» به قلم جواد سروری، از سوی نشر نیشتمان ایلام منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، پس از کتاب کاتو، شیلر دومین اثر جواد سروری نویسنده جوان ایلامی است که به موضوع خاطرات شهدای ایلام می‌پردازد.

شیلر به سفارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در 80 صفحه و در قطع رقعی و با قیمت 10 هزار تومان توسط نشر نیشتمان ایلام منتشر شده است.

شهید مهدی موسی‌زاده فرزند علی و سحر زاده گل گل ملکشاهی در سال 1346 است که در عملیات والفجر9 در اسفند 1364 بع درجه رفیع شهادت نائل آمد.

جواد سروری با مصاحبه از 15 نفر از نزدیکان و همرزمان شهید موسی‌زاده سعی کرده است که روایتی خلاصه وار از زندگی این شهید ارائه کند که جا داشت با تأمل بیشتر و توجه به زندگی و زمانه این شهید و دخالت دادن اسناد در راستی آزمایی روایت‌ها، جنبه‌های بیشتری از تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان ایلام را آشکار سازی و مستند کند.

بریده‌ای از کتاب شیلر:

تابستان سال1364بود. شهر ایلام مورد تهاجم جنگنده های نیرو هوایی ارتش بعثی عراق  بود و ایلام مدام بمباران هوایی می شد. ما در محله ی بانبرز شهر ایلام زندگی می کردیم. یک روز همراه برادر شوهرم (شهید موسی‌زاده) برای دریافت سهمیه ی شیر خشک رفتیم. من به پسرم صمد باردار بودم. موقع برگشت به خانه صدای غرش هواپیماها به گوش رسید. خب من می ترسیدم. سریعاً به لابه‌لای قالی کُردی هایی که مادرم از روستا با خود آورده بود رفتم. مهدی مرا دید. طوری که انگار اتفاقی نیفتاده و ترس در چهره ایشان دیده نمی شد به من به شوخی گفت: ها باز ترسیدی رفتی لابه‌لای قالی کُردی ها قایم شدی!؟

این صحبت مهدی مرا آرام کرد چرا که ایشان می خواست روحیه ی مرا تقویت کند و با لحنی شیرین به من آرامش داد و به شکلی نه تنها برای من بلکه برای همه قوت قلبی بود. (سامیه حسن نژاد)

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#شیلر، جواد سروری
#شهید مهدی موسی زاده
#نشر نیشتمان