انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  12:50   

هماهنگ کننده فعالیت‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد:

توافق ترکیه – روسیه مبنی بر عدم درگیری در ادلب ساز و کار خود را از دست داده است

سرویس سوریه - پانوس مومتزیس، هماهنگ کننده فعالیت‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در اظهاراتی با هشدار در خصوص آخرین تحولات ادلب عنوان کرد: توافق عدم درگیری ترکیه – روسیه در ادلب ساز و کار خود را از دست داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، پانوس مومتزیس، هماهنگ کننده فعالیت‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در اظهاراتی با هشدار در خصوص آخرین تحولات ادلب عنوان کرد: نگرانی هایمان از تداوم تنش ها در بحران و افزایش خشونت ها و درگیری ها در ادلب است. در صورت افزایش حملات و درگیری ها در ادلب حقیقتاً احتمال می رود صدها هزار، یک میلیون و حتی دو میلیون پناهنده را در مرزهای ترکیه خواهیم دید.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بحران انسانی در منطقه افزایش پیدا کرده است و توافقات ترکیه و روسیه در خصوص عدم درگیری در ادلب دیگر ساز و کار خود را از دست داده است. در ادلب مشاهده می کنیم که محل زندگی شهروندان عادی، شهرها و محل تجمع غیرنظامیان، بیمارستان ها و مدارس هدف قرار می گیرد. این خلاف قوانین بشر دوستانه بین المللی است. تحولات رخ داده یک فلاکت به تمام معنی است. به خاطر انسانیت هم که شده باید در این روند مداخله صورت بگیرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه