انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  13:49   

19 کیلومتر راه دسترسی معادن آذربایجان غربی افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غربی- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی از بهره برداری 19 کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، پریسا عابد پور با بیان این خبر افزود: از طرح های زیربنایی پیش بینی شده از محل درآمدهای فعالیت های معدنی در استان آذربایجان غربی 19 کیلومتر جاده دسترسی به معادن شمال استان آماده بهره برداری است.

وی ادامه داد: این جاده از سه راهی ایواوغلی تا معادن منطقه دول کندی به طول 19 کیلومتر اجرا و به اتمام رسیده است که با افتتاح این جاده روستا های سیه باز و دول کندی و ... نیزاز جاده اسفالت برخوردار خواهند شد.

عابدپور با اشاره به راه های دسترسی به معادن استان گفت: در آذربایجان غربی تا کنون حدود 60 کیلومتر راه دسترسی به معادن استان با هزینه ای بالغ بر 323 میلیارد ریال به اتمام رسیده است و پروژه های زیر بنایی از محل درآمدهای امور معادن استان با هدف محرومیت زدایی و ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز مناطق معدن خیز جهت توسعه این مناطق  نیز انجام می شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در خصوص معادن جنوب استان نیز اظهار کرد: تا کنون راه های دسترسی به معادن شهرستان های پیرانشهر و تکاب به بهره برداری رسیده و راه دسترسی به معادن شهرستان مهاباد نیز به زود افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای پروژه های ایجاد زیرساخت و زیربناهای استان، پروژه های جدیدی در زمینه برق رسانی، آب رسانی، تعمیر جاده های روستای و بهسازی و آسفالت جاده های مورد استفاده معادن در استان اجرایی خواهد شد.

عابدپوردر خصوص مزایای این پروژه های اظهار کرد: روستاهای اطراف معادن و روستاهایی که در مسیر اجرای این طرح ها قرار داراند نیز از این امکانات و زیر ساخت ها بهرمند خواهند شد.