انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  14:21   

جنجال بر سر «کردستان» میان متحدان:

پاسخ بینالی ییلدیریم به اظهارات دولت باغچلی در خصوص «کردستان »

سرویس ترکیه - در پی واکنش دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) به اظهارات بینالی ییلدیریم، در خصوص استفاده از لفظ کردستان و تأکید بر عدم وجود کردستان در ترکیه؛ ییلدیریم در پاسخ به این سخنان گفت: پیش از آن که جمهوری ترکیه تاسیس شود در این مناطق و در سرزمین های عثمانی همه اقلیت ها و گروه های هویتی نمایندگانی داشتند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی واکنش دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) به اظهارات بینالی ییلدیریم، نامزد حزب عدالت و توسعه (AKP) در انتخابات شهرداری استانبول در خصوص کردستان و تأکید بر این که "در ترکیه کردستان و لازستان وجود نداشته و به وجود هم نخواهد آمد" ییلدیریم به این سخنان باغچلی پاسخ داده و گفت: من در خصوص این مسئله نیازی نمی بینم بیش از این سخن بگوییم. پیش از آن که جمهوری ترکیه تاسیس شود در این مناطق و در سرزمین های عثمانی همه اقلیت ها و گروه های هویتی نمایندگانی داشتند. مصطفی کمال آتاتورک تمام این نمایندگان را متحد کرده و در یک جا جمع کرد و برای استقلال سرزمین های تحت اشغال آناتولی مبارزه بزرگی را آغاز کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: جناب دولت باغچلی تا 23 ژوئن برای نامزد ائتلاف جمهور و برای شخص بنده به درگیری با تمام تشکیلات خود ادامه می دهد. به غیر از این فعالیت دیگری در این خصوص ندارد. دیگر موضوعات به هیچ عنوان نمی تواند به ائتلاف ما آسیبی وارد کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات