انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  15:29   

عدم رسیدگی به 125 پرونده فساد در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس سازمان مبارزه با فساد موسوم به "استوپ" در اقلیم کردستان اعلام کرد که طی سه سال گذشته از مجموع 160 پرونده فساد در اقلیم، فقط به 35پرونده رسیدگی شده و 125 پرونده بدون رسیدگی باقیمانده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روژنیوز، فرمان رشاد اعلام کرد که سازمان مبارزه با فساد "استوپ" طی سه سال گذشته 160 پرونده فساد اداری و مالی را با مدارک لازم به دادگاه های اقلیم کردستان تحویل داده، اما از این تعداد فقط  پیگیری و رسیدگی قانونی برای 35 پرونده صورت گرفته است.

رئیس سازمان استوپ گفت که هیچ یک از این 35 مورد نیز به نتیجه کامل نرسیده و نهایی نشده و در این سه سال، هیچ اقدامی نیز در مورد 125 پرونده دیگر که بخشی از آن ها به موارد فساد در فعالیت های نفت و زمین خواری مربوط بوده، انجام نشده است.

همچنین خاطر نشان ساخت که برخی از مقامات اقلیم از جمله چند وزیر در این پرونده ها به فساد متهم شده اند و مانع از رسیدگی دادگاه به پرونده شده و در روند آن ها اخلال ایجاد می کنند.
از سوی دیگر سازمان مبارزه با فساد در دولت اقلیم کردستان، اعلام کرده که در سال 2018 پرونده 140 مورد فساد و اختلاس با ارزش مالی بیش از 275 میلیارد دلار و 720 میلیون دینار فساد در اقلیم تشکیل شده و دو وزیر و شماری دیگر از مقامات اقلیم در این پرونده ها درگیر هستند.