انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  15:59   

دبیر اجرایی مسابقات لیگ جهانی والیبال:

ارومیه فردا میزبان تیم‌های شرکت‌کننده لیگ جهانی والیبال می شود

سرویس آذربایجان غربی- دبیر اجرایی مسابقات لیگ جهانی والیبال 2019 در ارومیه گفت: از بامداد فردا، تیم‌های شرکت‌ کننده مسابقات جهانی والیبال از طریق فرودگاه تبریز به ارومیه وارد می‌شوند و فضای شهری ارومیه برای میزبانی این مسابقات آماده سازی شده است.

به گزارش کردپرس، عبدالله چمن‌گلی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات  اجرایی مسابقات لیگ جهانی والیبال در ارومیه گفت: آماده سازی ارومیه برای میزبانی این دوره از مسابقات یک کار تیمی است و هم اکنون تمام مراحل از جمله آماده سازی سالن برگزاری مسابقات، هتل ها و محل های اسکان و پذیرایی، فضای شهری برای میزبانی تیم ها به نحو شایسته آماده سازی شده و در آمادگی کامل به سر می بریم.

وی افزود: از بامداد فردا، تیم‌های شرکت‌ کننده لهستان، کانادا و روسیه ساعت یک و 45 دقیقه روز 22 خرداد ماه از طریق فرودگاه تبریز به ارومیه وارد می‌شوند و بهترین هتل های استان جهت اسکان مهمانان در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی مسابقات لیگ جهانی والیبال 2019 در ارومیه گفت: روز شنبه 25 خرداد ماه نیز، همزمان با سفر رئیس فدراسیون جهانی والیبال به شهر ارومیه، وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون جمهوری اسلامی ایران وارد ارومیه می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: پس از برگزاری مسابقات جهانی والیبال در ارومیه، این شهر میزبان سایر رویدادهای مهم بین‌المللی چون؛ میزبانی جام ملت‌های فوتبال غرب آسیا، برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی جهان در شهریور، میزبانی مسابقات بوکس نوجوانان آسیا، برگزاری مسابقات جهانی کبدی و نیز مسابقات تور دوچرخه‌سواری آذربایجان‌ خواهد بود.

30 خبرنگار و عکاس مسابقات جهانی والیبال ارومیه را پوشش می دهند

در همین راستا دبیر کمیته اطلاع رسانی هفته سوم لیگ ملت های والیبال نیز گفت: براساس پروتکل و به دلیل محدودیت جایگاه خبرنگاران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته ورزشی نویسان و روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان، 30 خبرنگار و عکاس عمدتا از رسانه‌های برخط کشوری دارای نماینده در استان به فدراسیون والیبال معرفی شده است.

وی افزود: انتخاب و معرفی خبرنگاران و عکاسان ورزشی برای پوشش هفته سوم لیگ ملت های والیبال در ارومیه براساس پروتکل مسابقات و اعلامی فدراسیون والیبال جهان (FIVB) و فدراسیون والیبال ایران انجام گرفته است.

100 بلیت از سهمیه اعلام شده زنان تماشاگر کاسته شد

بر اساس اعلام باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه آغاز بلیت ‌فروشی لیگ جهانی والیبال در ارومیه از ساعت ۱۷ روز یکشنبه (19 خرداد) و تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت باشگاه شهرداری ارومیه میسر شد اما این سایت تا یک روز بعد مسدود بود و کاربران نتوانستد در موعد مقرر بلیت تهیه کنند.

روز بعد، باشگاه اعلام کرد؛ مشکلات مربوط به سایت خرید بلیت رفع شده و این بار از دو سایت اعلام شده تنها این سایت WWW.URMIA.IR  باز شد و بلیت فروشی آنلاین از طریق آن انجام گرفت.

در حواشی شایعات وجود بازار سیاه بلیت مسابقات و مهندسی فروش آن، 100 بلیت از سهمیه زنان کاسته شد. بر اساس اعلام اولیه 800 بلیت برای تماشاگران زن در نظر گرفته شده بود اما پس از مشکلات مربوط به سایت خرید این سهیمه به 700 بلیت برای زنانی که اولین حضورشان را در سالن مسابقات والیبال تجربه می کنند، کاهش یافت.

چمن گلی در خصوص حواشی بلیت فروشی مسابقات اظهار کرد: ضعف در فروش بلیط را قبول داریم اما تمام تلاشها در جهت رفع این مشکل بکار گرفته شد. علاوه بر آن در زمینه فروش بلیط ها فدراسیون جهانی والیبال هم نظارت می کند.

وی با اشاره به ورود زنان تماشاگر به سالن مسابقات گفت: در این دوره از رقابت ها بر اساس هماهنگی های انجام گرفته ورود بانوان به سالن آزاد است و 700 صندلی ورزشگاه 6 هزار نفری به زنان اختصاص یافته است. همچنین تعداد اندکی از بلیط ها در اختیار بانوان پیشکسوت والیبال قرار گرفته و موضوع فروش کنترل شده بلیط ها صحت ندارد.

یادآوری می شود؛ هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خرداد ماه امسال به میزبانی ارومیه با حضور تیم‌های ایران، کانادا، لهستان و روسیه در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار خواهد شد.