انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  17:06   

متهم شدن اتحادیه میهنی در حمله به دفتر مرکزی جنبش تغییر

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنبش تغییر با انتشار بیانیه ای، حزب اتحادیه میهنی را در حمله مسلحانه به دفتر مرکزی این حزب در سلیمانیه که یک کشته به دنبال داشت؛ متهم کرد.

به گزارش کردپرس، در پی انتشار اخباری در رسانه های اقلیم کردستان مبنی بر حمله مسلحانه به دفتر مرکزی جنبش تغییر (گوران)  و کشته شدن یکی از نگهبانان این دفتر، گوران با انتشار بیانیه ای اتحادیه میهنی (یکیتی) را در خصوص این حمله متهم ساخت.

در این بیانیه آمده که پیش از وقوع این حمله یکی از مقامات اتحادیه میهنی، اقدام به تهدید جنبش تغییر، دفتر مرکزی و فعالین این حزب را در سلیمانیه،  به حمله کرده و در پی این تهدید، شمار بسیاری از هواداران و فعالین حزب، برای دفاع و محافظت از دفتر مرکزی گوران در محل این دفتر که در تپه زرگته در سلیمانیه واقع شدە، تجمع کرده اند.

در ادامه ذکر شده که پس از تجمع هواداران گوران در زرگته، درگیری مسلحانه میان نگهبانان مسلح این محل و گروهی دیگر از افراد مسلح که در نزدیکی دفتر گوران بوده اند، روی داده و فردی به نام ریبند فرهاد (که اشاره ای به سمت وی در گوران نشده) جان خود را از دست داده است.

گوران اشاره کرده که پس از این واقعه چند تن در سلیمانیه دستگیر و سپس آزاد شده اند.

جنبش تغییر در ادامه تأکید کرده که چنین اعمال غیرمسئولانه ای را محکوم کرده و آن را موجب برهم زدن امنیت سلیمانیه و بی ثباتی می داند و  خواستار انجام دادن تحقیقات لازم در این مورد شده است.

این بیانیه اعلام کرده که دولت اقلیم کردستان و نهادهای امنیتی وظیفه دارند که اقدامات قانونی لازم را در این مورد و برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی  انجام دهند.

همچنین تأکید شده که مسئولیت هر رویداد نامطلوبی که در آینده روی دهد، بر عهده آنانی است که اهمیتی به امنیت و زندگی و کرامت انسانی شهروندان اقلیم کردستان نمی دهند.