انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  17:25   

در دیدار سفرای جدید عراق در ترکیه، امارات و چک؛

برهم صالح بر تلاش بغداد برای گسترش روابط خارجی خود تاکید کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهور عراق بر تلاش برای گسترش روابط با کشورهای دوست و برادر در زمینه های مختلف در راستای تقویت جایگاه بین المللی و تحقق منافع مردم کشورش تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در کاخ ریاست جمهوری السلام در شهر بغداد، پذیرای سفرای جدید عراق در ترکیه، امارات و جمهوری چک بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در این دیدار به مناسبت آغاز فعالیت سفرای مذکور در مناصب جدید خود، اعلام کرد که عراق در تلاش است تا روابط خارجی خود با کشورهای دوست و برادر را در زمینه های مختلف و در راستای تقویت جایگاه بین المللی کشور و تحقق منافع عالی مردم آن گسترش دهد.

رئیس جمهوری عراق همچنین بر اهمیت ارائه بهترین خدمات برای شهروندان مقیم خارج از کشور و این که درهای سفارتخانه های عراق در کشورهای مختلف به روی اتباع خود باز باشد، تاکید کرد.

سفرای جدید عراق در ترکیه، امارات و جمهوری چک نیز به نوبه خود ضمن قدردانی از صالح به دلیل پشتیبانی از آنها، خاطر نشان ساختند که می خواهند وظایف ملی خود را به بهترین نحو انجام دهند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#گسترش روابط
#سفرای عراق