انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  19:32   

رهاسازی ۲۰۰ قطعه ماهی از دام صیادان متخلف در کانی برازان مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان ۲۰۰ قطعه ماهی صید شده در تالاب کانی برازان این شهرستان را از صیادان غیرمجاز کشف و ضبط کردند.

فاروق سخنور در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: شماری از صیادان متخلف به صورت شبانه اقدام به کار گذاشتن پنج هزار متر تور صید دام در تالاب کانی برازان مهاباد کرده بودند که توسط ماموران حفاظت محیط رصد و شناسایی شد.

وی ادامه داد: مأموران این اداره حین گشت و کنترل روزانه در تالاب کانی برازان و بر اساس گزارش‌های دریافتی از دوستداران حیات وحش، بیش از ۲۰۰ قطعه ماهی کپور گرفتار در تورهای ماهیگیری را ضبط کردند.

سخنور تصریح کرد: هنوز در این ارتباط فرد یا افراد متخلف شناسایی و دستگیر نشده اند، و محیط بانان پس از رهایی ماهی‌های صید شده از تور آنها را دوباره در داخل آب تالاب رها کردند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب ظرفیت آب تالاب کانی برازان پر شده است، تاکید کرد: این تالاب هم اکنون به زیستگاه مهمی برای ماهی‌ها، پرندگان آبزی و کنار آبزی تبدیل شده است از این رو حفاظت از این مکان به صورت شبانه روزی توسط محیط بانان و با مشارکت جوامع محلی انجام می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد  در پایان گفت: هر گونه اقدام به صید و ماهیگیری در تالاب ها که جز مناطق حفاظت شده هستند ممنوع است و حفاظت از محیط زیست و پیگیری تخلفات شکار و صید غیرمجاز، حد و مرزی نداشته و در هر زمان و مکانی قابل پیگرد قانونی و رسیدگی خواهد بود.