انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  20:30   

اکرم امام اوغلو:

مسئله کردها مسئله انسانیت است

سرویس ترکیه - اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات شهرداری استانبول که در دیدار با مردم وان که در استانبول ساکن هستند سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای ترکیه گفت: مسئله کردها مسئله انسانیت است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات شهرداری استانبول که در دیدار با مردم وان ساکن در استانبول سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای ترکیه گفت: اگر نتوانیم همگی با هم در کنار حقیقت بایستیم به دست آن مشت انسانی که در رأس هستند فرصت خواهیم داد. به تمام مسائل، مشکلات و راه حل آن ها باید این گونه نگاه شود. یعنی مسئله کردها، همشهری های کرد من مسئله انسانیت است. این مسئله به تنهایی مسئله کردها نیست. ما به این موضوع این گونه نگاه می کنیم هر کسی که باشد زمانی که در معرض یک ناحقی قرار گرفته و در حقش اجحاف صورت بگیرد ما باید در کنار آنان ایستاده و مجبور به آن هستیم که از حقوق و عدالت طرفداری کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما برای مدیریتی که قرار است انجام دهیم با این تفکر آماده شده ایم. با این تفکر به همراه تمام شهروندان خود استانبول را مدیریت خواهیم کرد. با یاری خدا انتخابات 23 ژوئن را همگی با هم پیروز خواهیم شد. شهرداری خواهم بود که در کنار غریبان، مظلومین، بی کارها، انسان هایی که به گوشه و کنار انداخته شده اند، انسان هایی که در حقشان جفا شده است و به خاطر این که مانند آنان فکر نمی کنند در حقشان ظلم شده است خواهم بود. همه شما را دوست دارم و مطمئن هستم که از دوستان وانی خود در استانبول حمایت بسیار بالایی را کسب خواهم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات