انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  22:55   

بازدید معاون وزیر کشور از مرز تمرچین پیرانشهر

سرویس آذربایجان غربی-  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور عصر سه شنبه  21خرداد با هدف رفع مشکلات و افزایش حجم مبادلات از مرز تمرچین پیرانشهر بازدید کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از ایرنا، بابک دین پرست روز سه شنبه در این بازدید گفت: مدیریت واحد و همکاری دستگاه‌های اجرایی در این مرز به رفع مشکلات پیله وران و افزایش حجم مبادلات منجر می‌شود.

وی افزود: موانع پیش روی کارت الکترونیکی مرزنشینی در بازارچه‌های موقت غیررسمی باید برطرف شود تا مرزنشینان از مزایای مرز بهره مند شوند.

فرماندار پیرانشهر نیز در این بازدید بیان کرد: در زمان حاضر پنج هزار و ۲۲۶ کارت الکترونیکی مرزنشینی در بازارچه موقت غیررسمی فعال بوده و در ۱۳۹۷ واردات به ارزش ۲۳ میلیون دلار توسط این کارت‌های الکترونیکی انجام و سود آن نصیب مرزنشینان شده است.

سید علی ترابی افزود: صدور سه هزار کارت الکترونیکی دیگر در راستای بهره مندی مرزنشینان از مرز در دست اقدام است.

کمبود کالاهای مجاز برای واردات، نبود زیرساخت‌ها در مرز تمرچین، نبود سیستم اینترنتی و ارتباطی در منطقه و ممنوعیت ورود کالا برای دارندگان کارت‌های الکترونیک از جمله مشکلات مرز تمرچین محسوب می‌شود.

این مرز در ۱۵ کیلومتری غرب پیرانشهر، جنوب آذربایجان غربی و نقطه مقابل مرز حاج عمران عراق قرار دارد و یکی از نزدیکترین مسیرهای زمینی جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه شرقی است