انتشار:  سه‌شنبه 21 خرداد 1398  ::  23:15   

قباد طالبانی:

اتحادیه میهنی ارتباطی با درگیری مسلحانه در دفتر مرکزی جنبش تغییر ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- قباد طالبانی به عنوان مقام ارشد در اتحادیه میهنی ( یکیتی)  اتهامات مربوط به دست داشتن این حزب در وقوع درگیری مسلحانه در دفتر مرکزی جنبش تغییر را تکذیب کرد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از روداو، قباد طالبانی در واکنش به بیانیه جنبش تغییر (گوران) که حزب اتحادیه میهنی (یکیتی) را در واقعه درگیری در محل دفتر مرکزی این حزب متهم دانسته و اعلام کرده بود یک مقام یکیتی پیش از این درگیری گوران و فعالین آن را تهدید کرده است، چنین اتهامی را تکذیب کرد.

طالبانی به عنوان مقام ارشد یکیتی که منصب معاونت نخست وزیری اقلیم را نیز در اختیار دارد؛ با انتشار مطلبی در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی تویتر، تأکید کرده که اتحادیه میهنی شب گذشته هیچ گونه حمله ای را علیه دفتر مرکزی جنبش تغییر در سلیمانیه انجام نداده و پلیس در مورد این واقعه تحقیق کرده و نتیجه بررسی های خود را اعلام می کند

این در حالی است امروز سه‌شنبه 21 خرداد/11 ژوئن، رسانه های اقلیم کردستان از جمله روداو، ان. آر. تی، آوینه و ... به نقل از منابعی که نام آن ها فاش نشده،  گزارش دادند که شب گذشته شماری افراد ناشناس با حمله به دفتر مرکزی حزب جنبش تغییر واقع در تپه زرگته در شهر سلیمانیه، به سوی ساختمان های مربوط به حزب و نگهبانان آن تیراندازی کردند و یکی از نگهبانان به دلیل اصابت گلوله جان خود را از دست داده است.

از سوی دیگر جنبش تغییر با انتشار بیانیه ای رسمی در سایت های وابسته به خود، اتحادیه میهنی (یکیتی) را در خصوص این حمله متهم ساخت و اعلام کرد که پیش از وقوع این حمله یکی از مقامات اتحادیه میهنی، جنبش تغییر، دفتر مرکزی و فعالین این حزب را در سلیمانیه، تهدید به حمله کرده و در پی این تهدید، شمار بسیاری از هواداران و فعالین حزب، برای دفاع و محافظت از دفتر مرکزی گوران در محل این دفتر که تپه زرگته در سلیمانیه، تجمع کرده اند.

در ادامه ذکر شده که پس از تجمع هواداران گوران در زرگته، درگیری مسلحانه میان نگهبانان مسلح این محل و گروهی دیگر از افراد مسلح که در نزدیکی دفتر گوران بوده اند، روی داده و فردی به نام ریبند فرهاد (که اشاره ای به سمت وی در گوران نشده) جان خود را از دست داده است.

از سوی دیگر پلیس سلیمانیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که حمله مسلحانه به دفتر مرکزی جنبش تغییر صورت نگرفته و این درگیری در محل بیمارستان انور شیخه در نزدیکی زرگته و به دلیل تلاش نگهبانان دفتر مرکزی جنبش تغییر برای استقرار در پشت بام این بیمارستان و ممانعت نگهبانان بیمارستان روی داده و طی آن یکی از هواداران گوران به دلیل اصابت گلوله جان خود را از دست داده است.