انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  10:20   

جایگاه روابط عمومی زیر راه پله نیست

سرویس کردستان – اتاق روابط عمومی باید نزدیکترین اتاق به مدیر باشد جایگاه روابط عمومی زیر پله و انباری نیست. متاسفانه در برخی از جاها اتاق های کوچک، زیر راه پله ای و انباری را تبدیل به اتاق روابط عمومی کرده اند که این با نگاه توسعه گرانه مدیران تفاوت دارد.

به گزارش کردپرس، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان در آئین انتخاب شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان دیواندره اظهار کرد: فردی که مسئولیت روابط عمومی را بر عهده می گیرد باید قانونمند و فردی مورد اعتماد جامعه باشد.

آرش حسین پناهی ادامه داد: در زمانی قرار داریم که انواع رسانه وجود دارد روابط عمومی باید طوری خبر دستگاه مربوطه را انتشار دهد که مردم به آن اعتماد کنند چون مردم بر روی این خبرها تصمیم می گیرند.

وی اضافه کرد: روابط عمومی ها باید مرکز تصمیم گیری باشند، تحلیل درستی از اوضاع داشته باشند افرادی که در روابط عمومی ها کار می کنند باید با افتخار در این پست قرار بگیرند.

حسین پناهی بیان کرد: برگزاری کلاس های آموزش خبر نویسی و آموزش عکاسی روابط عمومی ها را توانمند تر می کند شخص روابط عمومی یک رسانه است که می تواند آگاه سازی و اطلاع رسانی به موقع را انجام دهد.

وی تصریح کرد: روابط عمومی در قلب مدیریت قرار دارد، اتاق روابط عمومی باید نزدیکترین اتاق به مدیر باشد جایگاه روابط عمومی زیر پله و انباری نیست. متاسفانه در برخی از جاها اتاق های کوچک، زیر راه پله ای و انباری را تبدیل به اتاق روابط عمومی کرده اند که این با نگاه توسعه گرانه مدیران تفاوت دارد.

فرماندار شهرستان دیواندره نیز در این مراسم گفت: روابط عمومی باید پایگاه مورد وثوق مردم باشد و میان مردم و مسئولان ارتباط نزدیک برقرار کند متاسفانه نتوانسته ایم زحمات و تلاش های مسئولان را به مردم انتقال بدهیم.

جعفر توان ادامه داد: روابط عمومی تنها نصب پلاکارد مناسبتی نیست و روابط عمومی ها باید جایگاه واقعی را بدست بیاورند. این آمادگی را داریم در حوزه آموزش و کمک به تجهیز روابط عمومی ها حمایت و پشتیبانی های لازم را انجام دهیم.

در پایان این جلسه انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان دیواندره برگزار شد و بعد از انجام رای گیری آقایان اسعد نادری ، ایرج علیزاده، محسن مرادخانی، مسعود گودرزی و علا نباتی به عنوان هیات رئیسه شورای روابط عمومی انتخاب شدند. فرماندار دیواندره ریاست و روابط عمومی فرمانداری دبیری این شورا را بر عهده دارند.