انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  08:27   

هفتاد درصد زمین‌های کشاورزی شنگال در آتش سوخت

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی بروز آتش سوزی گسترده در منطقه شنگال، بیش از 70 درصد، زمین های کشاورزی و محصولات این منطقه در آتش سوخت.

به گزارش کردپرس، سایت خبری سبه ی گزارش داد که آتش سوزی های گسترده در زمین های کشاورزان ایزدی در شنگال ادامه دارد و 70 درصد تمامی محصولات و زمین های این مناطق در آتش سوخته و از بین رفته است.

وقوع این آتش سوزی عمدتاً در روستای کوچو که پیشتر هدف قتل عام گسترده داعش قرار گرفته، روی داده و کشاورزان ایزدی خواستار کمک دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم کردستان برای کنترل و جلوگیری از تکرار و گسترش بیشتر آتش سوزی ها شده اند.

طبق خبر بیشتر محصولات حاصل از کشت یک سال کشاورزان این منطقه از بین رفته است.

در روزهای پیش نیز نماینده شنگال در شورای استانی نینوا، اعلام کرد که در پی وقوع آتش سوزی در زمین های کشاورزی شنگال، دو جوان ایزدی جان خود را از دست داده و هزار هکتار از این زمین ها نیز در آتش سوخت.

این آتش سوزی ها در دیگر مناطق عراق نیز روی داده و نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه تاکنون 273 مورد آتش سوزی زمین های کشاورزی روی داده؛ گفت 40 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این کشور به ویژه در استان دیاله، کرکوک و نینوا، نیز در آتش سوخته است؛ اما این وقایع را به دلیل عوامل طبیعی دانسته و از رسانه ها خواست در مورد آتش سوزی ها بزرگ نمایی نکنند.