انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  08:35   

دوران کالکان:

انتخابات استانبول تعیین خواهد کرد که بعد از این ترکیه را چه کسی اداره خواهد کرد

سرویس ترکیه - دوران کالکان عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن شهرداری استانبول عنوان کرد: انتخابات استانبول تنها رئیس شهرداری کلانشهر استانبول را تعیین نخواهد کرد این انتخابات تعیین خواهد کرد که بعد از این ترکیه را چه کسی اداره خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، دوران کالکان عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن شهرداری استانبول عنوان کرد: برای شکست دادن ائتلاف حزب عدالت و توسعه (AKP) – حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) به یک مبارزه مشترک نیاز است. رفتار حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در این خصوص بسیار مهم است. دلیل آن را پیش از این نیز اعلام کرده ام، به خاطر تجربیاتی که در گذشته داشتیم نگرانی هایی دارم. در برابر هر گونه حیله باید سازمان دهی شده رفتار کرده و از صندوق های رای محافظت صورت بگیرد. بایستی با یک عزم راسخ برای شکست ائتلاف جمهور در استانبول مبارزه مشترک صورت بگیرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اگر CHP بتواند ایستادگی و ثابت قدمی از خود نشان دهد به نظر من ائتلاف جمهور حتی 40 درصد آراء را هم نخواهد توانست به دست آورد. حتی یک سوم و یا یک چهارم از آن چیزی که در 31 مارس 2019 میلادی به دست آورده است را هم می تواند از دست بدهد. اکرم امام اوغلو تأکید بر آن دارد که مبارزه دموکراتیک را آغاز خواهد کرد. اگر به حرف هایی که می گوید عمل کرده و این حرکت را آغاز کند تا 60 درصد را هم می تواند به دست آورد.

کالکان خاطرنشان کرد: به همه اعلام می کنم: پیش از انتخابات 31 مارس تأکید می کردند که این انتخابات تنها یک انتخابات شهرداری ها نبوده و رفراندومی است که سیاست کلی ترکیه را تعیین خواهد کرد. اکنون انتخابات 31 مارس در استانبول گره خورده است. انتخابات استانبول تنها رئیس شهرداری کلانشهر استانبول را تعیین نخواهد کرد این انتخابات تعیین خواهد کرد که بعد از این ترکیه را چه کسی اداره خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک
#انتخابات