انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  12:06   

معاون مسئول اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه:

پیام عبدالله اوجالان تنها راه حل بحران سوریه است

سرویس ترکیه - حکمت حبیب، معاون مسئول اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به پیام اخیر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در خصوص مسئله سوریه عنوان کرد: پیام عبدالله اوجالان تنها راه حل بحران سوریه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حکمت حبیب، معاون مسئول اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به پیام اخیر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در خصوص مسئله سوریه عنوان کرد: سیستمی که بر پایه تفکرات عبدالله اوجالان در شمال و شرق سوریه به وجود آمده است یک نمونه کامل از برادری اقوام و زندگی مشترک است. این پروژه ثابت کرد که راه حل بسیاری از مشکلات در منطقه است. ما به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه برای حل و فصل بحران سوریه از راه های دموکراتیک تلاش می کنیم. پیام عبدالله اوجالان در خصوص حل بحران سوریه در چارچوب دیالوگ ملی و اساس قرار دادن حفظ تمامیت ارضی سوریه تنها راه حل بحران سوریه است. تنها خواسته و امید ملت سوریه نیز همین است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بحران سوریه به دلیل اشغال این کشور توسط دولت های خارجی طولانی شده است. این دولت ها تنها در راستای منافع خود حرکت می کنند. به مطالبات و خواسته های ملت سوریه توجهی ندارند. پراتیک های ترکیه و روسیه در شمال سوریه نمونه آشکار این حرف است. بحران سوریه تنها با پیشنهادات عبدالله اوجالان با دیالوگ دینامیک های داخلی سوریه حل و فصل پیدا خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها