انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  18:42   

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

54 مرکز خدمات ترویج کشاورزی دراستان فعال است

سرویس کرمانشاه- ۹۴۰ هزار هکتار عرصه های زراعی و باغی استان کرمانشاه در ۶۴۹ پهنه تعریف شده و در آنها ۶۴۹ کارشناس و ۶۵ محقق معین در حال فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، نوربخش حاتمی در دومین جشنواره ملی روز مزرعه که امروز (22 خرداد) در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اسلام آبادغرب برگزار شد، افزود: استان کرمانشاه ۵۴ مرکز خدمات ترویج کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه یکی از استان های بسیار مستعد در زمینه کشاورزی و دامپروری است گفت: در این زمینه نیز موفقیت های بزرگی کسب کرده ایم.

حاتمی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقاتی اسلام آباد غرب یکی از موفق ترین مراکز کشور محسوب می شود، عنوان کرد: نتیجه تحقیقات آنچه که در این مراکز به دست می آید را باید در مزرعه و در سفره های بهره برداران ببینیم.

وی افزود: استان کرمانشاه استان پیشرو در پهنه بندی عرصه ها می باشد اما اوضاع مناسبی از نظر دسترسی به خودرو و تجهیزات ندارد.

حاتمی اظهار کرد: از آغاز فصل برداشت تاکنون ۹۰ هزار تن گندم برداشت کرده ایم.

وی بیان کرد: امسال بسیاری از ارقام کشاورزی استان در معرض بیماری قرار گرفتند و در این راستا ۳۰ هزار «کانون کوبی» علیه بیماری‌هایی از جمله « زنگ زرد» انجام شد و اگر سم پاشی صورت نمی‌گرفت خسارات جبران‌ناپذیری به مزارع وارد می‌شد.

در این مراسم، محصولات کشاورزی شامل 32 رقم گندم، آفتابگردان و دانه های روغنی از جمله کلزا و... در معرض دید بهره برداران قرار گرفت.