انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  20:27   

وزیر دفاع ترکیه:

اسلوب نامه آمریکا متناسب با روح متفقانه دو کشور نبود

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نامه اخیر پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا عنوان کرد: از همان ابتدای نامه مشخص است که اسلوب آن متناسب با روح متفقانه میان دو کشور نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نامه اخیر پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا عنوان کرد: همانگونه که می دانید از وزارت دفاع آمریکا نامه ای دریافت کرده ام. در خصوص اسلوب این نامه همانگونه که افکار عمومی نیز با حساسیت به آن نزدیک شده است ما نیز در این خصوص بسیار حساس هستیم. نامه در واقع از انتظارات در خصوص حل و فصل مسائل موجود در چارچوب همکاری های استراتژیک و با محافظت از همکاری های گسترده امنیتی سخن می گوید. همچنین این نامه به اهمیت تداوم دیدارها و گفتگوها تأکید کرده است ولی از همان ابتدای نامه مشخص است که اسلوب آن متناسب با روح متفقانه میان دو کشور نیست.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در این خصوص آمادگی های لازم را انجام داده و جوابی که لازم است را آماده می کنیم. در روزهای پیش رو جواب خود را به آنان خواهیم داد. در این خصوص هماهنگی های لازم با سازمان ها و نهادی مرتبط ادامه دارد. علاوه بر این در آخر ماه جاری در بروکسل جلسه وزرای دفاع ناتو برگزار خواهد شد. در آنجا نیز با سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#اف- 35
#پنتاگون