سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  20:36   

جنگنده های ترکیه راه مواصلاتی دهوک - آمِدی را بمباران کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – جنگنده های ارتش ترکیه راه مواصلاتی دهوک - آمِدی در اقلیم کردستان عراق را بمباران کردند.
 

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی روداو، دقایقی پیش در خبری فوری از حمله جنگنده های ارتش ترکیه به استان دهوک در اقلیم کردستان خبر داد.

بر اساس این خبر، جنگنده های ارتش ترکیه بعد از ظهر امروز (چهارشنبه ٢٢ خرداد) راه مواصلاتی میان شهر دهوک مرکز استان و شهر آمِدی را به سختی بمباران کرده اند.

بر اساس این خبر، منطقه بمباران شده یک کیلومتر از مرکز شهر آمِدی و فقط ٥٠ متر از دفتر شاخه ١٨ حزب دمکرات کردستان (پارتی) فاصله دارد.

اسماعیل مصطفی فرماندار شهر آمِدی اعلام کرد این بمباران تا لحظه تنظیم خبر تلفات جانی نداشته است.

استان دهوک و به ویژه منطقه آمِدی به صورت مداوم و به بهانه حضور نیروهای مسلح حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بمباران می شود و بنا به گفته مقامات اقلیم کردستان ده ها روستا در این منطقه به دلیل درگیری های میان طرفین خالی از سکنه شده اند.

تکرار بمباران خاک اقلیم کردستان از سوی ارتش ترکیه در حالی است که مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه در سفری رسمی به اربیل در مراسم تحلیف نچیروان بارزانی رئیس جدید اقلیم کردستان شرکت و با وی، مسعود بارزانی رهبر پارتی و مسرور بارزانی نخست وزیر جدید اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کرد.

اقلیم کردستان، پ.ک.ک را مسئول وضعیت کنونی و بمباران مداوم خاک خود از سوی ترکیه می داند و طی سال های اخیر بارها خواستار خروج این حزب از اقلیم شده است.