انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  21:56   

استاندار کردستان در جلسه شورای اداری استان با حضور وزیر اراتباطات؛

توسعه زیرساخت های ارتباطی استان نیاز به توجه ویژه دارد

سرویس کردستان- کار کردن در کردستان به دلیل وضعیت توپوگرافی استان بسیار سخت است لذا کردستان عقب ماندگی هایی داشته که در حال حاضر خوب کار می شود اما نیاز به بودجه ویژه دارد تا کار بیشتری انجام شود.

به گزارش کرد پرس، بهمن مرادنیا در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، گفت: گسترش پوشش تلفن ثابت، همراه و اینترنت را خواسته مشترک مدیران و نمایندگان استان ذکر کرد. ‌

وی خاطرنشان کرد: کار کردن در کردستان به دلیل وضعیت توپوگرافی استان بسیار سخت است لذا کردستان عقب ماندگی هایی داشته که در حال حاضر خوب کار می شود اما نیاز به بودجه ویژه دارد تا کار بیشتری انجام شود.

مرادنیا در این خصوص اظهار داشت: قرار بود ۸۸۱ روستای باقی مانده در استان تا پایان سال ۹۷ به شبکه اینترنت وصل شود که هنوز محقق نشده و در بحث تعویص مسیر فیبر نوری از هوایی به زمینی نیازمند عنایت خاص هستیم.

استاندار با اشاره به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها، از وزیر ارتباطات خواست ۱۰ هزار خط تلفن ثابت روستایی برای استان مصوب شود.

وی کمبود نیروی انسانی در ادارات پست و پست بانک های استان را یکی دیگر از مشکلات کردستان عنوان کرد.

استاندار کردستان ادامه سیاست های دولت در بکارگیری نیروهای اهل سنت در پستهای مدیریتی را خواسته مردم کردستان عنوان کرد و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست از نیروهای بومی و اهل سنت، در مناصب مناسب وزارت ارتباطات بهره بگیرد.