انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  04:04   

در دیدار وزیر خارجه عمان؛

نخست‌وزیر عراق: به تلاش برای مهار بحران میان آمریکا و ایران ادامه می‌دهیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در دیدار با وزیر خارجه عمان تاکید کرد که کشورش به تلاش های خود برای مهار بحران کنونی منطقه میان ایران و آمریکا ادامه خواهد داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری موازین نیوز، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی شامگاه چهارشنبه در شهر بغداد از یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و بن علوی در دیدار خود روابط میان عراق و عمان، راه اندازی پروازهای مستقیم میان دو کشور، تسهیل فرآیند اعطای روادید دخول به شهروندان کشور مقابل و همچنین نقش مشترک بغداد و مسقط در حفظ امنیت و ثبات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نخست وزیر عراق ضمن استقبال از تقویت روابط دو جانبه و بازگشایی سفارت عمان در بغداد که به گفته وی، در افزایش همکاری میان دو کشور و ملت های آنها سهیم خواهد بود، همچنین از نقش مسقط در منطقه تمجید کرده و آن را مکمل و مطابق با نقش کشورش برشمرد.

عبدالمهدی با اشاره به اقدامات عراق برای گسترش روابط خود با کشورهای منطقه و جهان عرب و همچنین پشتیبانی آن از تلاش های در جریان برای برقراری امنیت و ثبات، مهار بحران کنونی میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از خطرات تشدید تنش و جنگ بر منطقه و ملت های آن، تاکید کرد که بغداد به کشورهای دوست پیام و هیئت فرستاده و به تلاش های خود در این راستا ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه عمان نیز به نوبه خود ضمن تاکید بر این که عراق نزد دولت و ملت کشورش دارای جایگاهی ویژه است، خاطر نشان ساخت که با احترام و قدردانی به مواضع عراق و نقش مثبت و متعادل دولت این کشور نگاه می کنند.

بن علوی ضمن ابراز خرسندی نسبت به سفر خود به عراق و تمایل مشترک مسقط و بغداد برای توسعه روابط و گسترش همکاری دو جانبه، تاکید کرد که همکاری و تفاهم میان دو کشور، پایان تنش در منطقه و ایجاد فضای لازم برای برقراری آرامش و ثبات در آن را در پی دارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#عمان
#بن علوی
#تنش ایران و آمریکا