انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  05:10   

وزارت خارجه عراق: در کنفرانس منامه شرکت نمی کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه عراق تاکید کرد که این کشور در راستای موضع ثابت خود در قبال مسئله فلسطین، در کارگاه اقتصادی پایتخت بحرین شرکت نمی کند.

به گزارش کردپرس، احمد صحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که کشورش در کارگاه موسوم به "صلح برای شکوفایی" که اواخر ماه جاری میلادی در شهر منامه، پایتخت بحرین و با درخواست دولت آمریکا برگزار می شود، شرکت نمی کند و به موضع ثابت خود در قبال مسئله فلسطین پایبند است.

صحاف در این باره اظهار داشت: عراق در کنفرانس بحرین شرکت نمی کند و دلیل این کار نیز موضع ثابت آن در قبال مسئله فلسطین است که همان حق ملت فلسطین در برپایی کشور یکپارچه خود با پایتختی بیت المقدس می باشد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق ضمن تاکید بر این که دفاع از حقوق ملت فلسطین به هیچ وجه قابل دخل و تصرف نیست، همچنین تصریح کرد: این مسئله در آگاهی مردمی و سیاسی ما و گفتمان ما به عنوان وزارت خارجه عراق، دارای مرکزیت است.

این در حالی است که پیشتر دولت های آمریکا و بحرین با صدور بیانیه مشترکی، از برگزاری کارگاه اقتصادی صلح برای شکوفایی در شهر منامه طی روزهای 25 و 26 ماه ژوئن جاری برای تشویق سرمایه گذاری در سرزمین های فلسطینی خبر دادند با این حال ناظران این اقدام را نخستین گام برای اجرای طرح صلح واشنگتن موسوم به "معامله قرن" برشمردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#بحرین
#آمریکا
#فلسطین