انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  09:47   

رجب طیب اردوغان:

بزرگترین حامی PKK متحد استراتژیک ما است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جلسه فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP) سخنرانی می کرد گفت: بزرگترین حامی PKK متحد استراتژیک ما است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جلسه فراکسیون حزب عدالت و توسعه (AKP) سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از عملکرد آمریکا در شمال سوریه و حمایت از YPG.PYD گفت: ترکیه در مبارزه با ترور بدون نگاه به این موضوع که حامیان پشت سر تروریست ها تا چه اندازه قدرتمند هستند به مبارزه خود ادامه می دهد. خواهید دید درهای پیش رویمان که تصور می شود قفل هستند چگونه به روی ما باز خواهند شد. تا کنون نیز این گونه بوده است. این که پشت گروه های تروریستی چه کسانی قرار دارند حتی نیاز نیست توضیح دهم. بزرگترین حامیان YPG/PYD شاخه های سوری PKK در شمال سوریه، چه کسی است؟... متحد استراتژیک ما. مگر صدها هزار کامیون سلاح و مهمات را به آنجا نفرستاده است؟ دیگر نیازی به توضیح نیست.

 وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تنها هدفی که اینان دنبال می کنند این است که AKP را در ترکیه چگونه از حاکمیت به زیر بکشند. تمام دردشان این است. ولی موفق نخواهند شد. زورشان به این کار نخواهد رسید. به همین خاطر است که تیم ما باید بسیار خوب تلاش کند. هدف و غایت ما بسیار مهم است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا