انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  10:24   

سفر مشاور ارشد نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش به شمال سوریه

سریوس سوریه - ویلیام روئبوک، مشاور ارشد نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش که به همراه گروهی از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شمال و شرق سوریه سفر کرده است در اظهاراتی عنوان کرد: ارتباطمان با ارتش دموکراتیک سوریه را در روند مبارزه آنان با خانه های تیمی پنهان داعش قوی تر خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، ویلیام روئبوک، مشاور ارشد نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش که به همراه گروهی از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شمال و شرق سوریه سفر کرده است بعد از دیدار با بریوان خالد و عبید حمید مهباش، روسای مشترک مجلس اجرایی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه به خبرنگاران گفت: این سفر به منظور کمک به ارتش دموکراتیک سوریه و مدیریت خودگردان در زمینه های امنیتی صورت گرفته است. در روند مبارزه ارتش دموکراتیک سوریه با خانه های تیمی پنهان داعش ارتباطمان با آنان را قوی تر خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در دیدار با مسئولین مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در خصوص مسائل امنیتی و خدمات رسانی نیز گفتگو کردیم. مسئله ایجاد یک دادگاه بین المللی برای محاکمه اعضای داعش نیز یک موضوع بسیار مهم است ولی امروز به گفتگو پیرامون این موضوع نپرداختیم. برای ایجاد این دادگاه و محاکمه این افراد یک راه پیدا خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه
#نیروهای کرد سوریه