انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  10:37   

پروین بولدان:

انتخابات 23 ژوئن استانبول زمینه آزادی دمیرتاش و یوکسکداغ را فراهم خواهد کرد

سرویس ترکیه - پروین بولدان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با درخواست از کردهای ساکن استانبول برای حضور همگانی در پای صندوق های رای در تاریخ 23 ژوئن عنوان کرد: زمینه آزادی دمیرتاش و یوکسکداغ را انتخابات 23 ژوئن استانبول فراهم خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، پروین بولدان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی شهرداری استانبول عنوان کرد: در انتخابات 23 ژوئن استانبول حتی یک رای اهمیت و ارزش بسیار بالایی خواهد داشت. ما نیز به خاطر همین اعلام آماده باش کامل کرده ایم. نمایندگان پارلمانمان، اعضای شورای مرکزی حزب، اعضای گروه حزب، همگی در استانبول تلاش می کنیم. ما تنها به این خاطر مبارزه می کنیم که آک پارتی شکست خورده و جناح دموکرات پیروز شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مسئله انتخابات استانبول از مبارزه میان بینالی ییلدیریم، از حزب عدالت و توسعه (AKP) و اکرم امام اوغلو، از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) برای تصدی ریاست شهرداری کلانشهر استانبول عبور کرده است. ما نیز بی صبرانه منتظر برگزاری انتخابات هستیم.

بولدان در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که محافظت از صندوق های رای، ماندن بالای سر صندوق ها و محافظت از برگه های رای اهمیت دارد حضور در انتخابات نیز بسیار مهم است. از تمام دوستان و همشهری های خود خواهش می کنیم. هیچ کس در این روزها به مسافرت نرود، کردهای ایغدیر، موش، وان، قارص، حکاری، باتمان، ماردین و دیاربکر که ساکن استانبول هستند و برای تعطیلات به شهرهای خود رفته اند بازگردند. باور کنید پیروز خواهیم شد و موفق خواهیم شد. همگی ما پای این موفقیت را امضا خواهیم کرد. صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ را از زندان بیرون خواهیم آورد. آزادی دوستانمان از زندان را انتخابات 23 ژوئن رقم خواهد زد این را فراموش نکنید.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش