انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  14:43   

پیام نایب رئیس حشد الشعبی به آیت‌الله سیستانی در سالگرد صدور فتوای جهاد کفایی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نایب رئیس حشد الشعبی به مرجع عالیقدر شیعیان عراق وعده داد که نیروهای این سازمان تا آخرین نفس های خود به مسیر کنونی ادامه خواهند داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، ابومهدی المهندس، نایب رئیس سازمان حشد الشعبی پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که به مناسبت پنجمین سالگرد صدور فتوای جهاد کفایی از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی، پیامی برای این مرجع عالیقدر شیعیان عراق فرستاده است.

المهندس در پیام خود با بیان این که نیروهای حشد الشعبی درخواست آیت الله سیستانی در فتوای جهاد کفایی را لبیک گفته و در نهایت نیز توانستند یک پیروزی بزرگ بر گروه تروریستی و تکفیری داعش رقم بزنند، تاکید کرد که به همراه نیروهای داوطلب حشد در همان ابتدا با خود عهد بستند که سربازان وفاداری باشند و به فتوای مذکور خیانت نکنند.

در ادامه پیام نایب رئیس حشد الشعبی خطاب به مرجع عالیقدر شیعیان عراق آمده است: نیروهای شما روند رویدادها را نه تنها در عراق بلکه در سراسر جهان تغییر داده و همه توطئه های خارجی و داخلی که هدف از آنها این بود عراق یک بازنده باشد را خنثی کردند جایی که ما جلودار کشورهایی بودیم که تکفیر، افراط گرایی و تنگ نظری نمایانگر در داعش را شکست دادیم و آنهایی که به فتوای جهاد کفایی لبیک گفتند، با سلاح ایمان و عقیده و جانفشانی در راه دین و کشور، در سخت ترین و شدیدترین نبردها شرکت کردند.

المهندس ضمن تاکید بر این که نیروهای حشد الشعبی در راستای محافظت از یکپارچگی و سربلندی عراق و حفظ مقدسات خود در برابر تلاش های دشمن برای نابودی آنها، به صورت شبانه روزی فعالیت کرده و جانفشانی و فداکاری های زیادی از خود نشان دادند، خاطر نشان ساخت که در نهایت به هدف خود رسیدند جایی که دشمن را شکست دادند و پیروزی بزرگ بر نیروهای شیطانی، تاریکی و افراط گرایی به دست آمد در حالی که همگان انتظار سرنگونی کشور را داشتند.

نایب رئیس حشد الشعبی در پایان پیام خود به آیت الله سیستانی همچنین متعهد شد که به همراه نیروهای این سازمان تا آخرین نفس های خود به مسیر جهاد، ایستادگی، جانفشانی و فداکاری ادامه دهند.