انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  14:12   

ابزار امیدواری ایرج مسجدی به گسترش روابط ایران با اقلیم کردستان در دوران نخست وزیری مسرور بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان – سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در پیامی، انتخاب مسرور بارزانی به نخست وزیری اقلیم کردستان را تبریک گفت.

 

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی کردستان 24 گزارش داد که ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، انتخاب مسرور بارزانی به نخست وزیری اقلیم کردستان را به وی تبریک گفته است.

بر اساس این خبر، مسجدی در این پیام، ضمن آرزوی موفقیت برای مسرور بارزانی در منصب نخست وزیری اقلیم کردستان، ابراز امیدواری کرد که در دولت وی، روابط میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان بیش از پیش گسترش یابد.

نچیروان بارزانی به عنوان رئیس جدید اقلیم کردستان عراق در نشست روز دوشنبه 20 خرداد 1398 /10 ژوئن 2019 پارلمان کردستان در سالن سعد عبدالله شهر اربیل، با حضور 1200 میهمان عالی رتبه داخلی و خارجی سوگند یاد کرد و ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این مراسم حضور پیدا کرد.

وی روز چهارشنبه 22 خرداد/12 ژوئن طی مراسمی رسمی و با حضور والا فرید رئیس پارلمان کردستان، مسرور بارزانی نامزد حزب دمکرات (پارتی) را مأمور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کرد.

مسرور بارزانی روز پیش از آن، از سوی فراکسیون پارتی، به‌ عنوان نامزد این حزب برای تشکیل دولت، به هیئت رئیسه‌ پارلمان معرفی و موفق کسب رأی 87 نماینده پارلمان شده و نامزدی وی به صورت رسمی توسط پارلمان تائید‌ شد.