انتشار:  پنج‌شنبه 23 خرداد 1398  ::  15:45   

تأکید آلمان بر کمک به توسعه اقتصادی اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون وزیر هماهنگی اقتصادی و توسعه آلمان در سفر به اقلیم کردستان، بر تداوم کمک های انسان دوستانه و اقتصادی به اقلیم، تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، مارتین گیگه که به منظور بازدید از موصل و گفتگو با مقامات اقلیم کردستان به اربیل سفر کرده است، طی گفتگو با شبکه تلویزیونی کردستان 24 ضمن ابراز خرسندی از انتخاب رئیس و نخست وزیر جدید اقلیم کردستان و تبریک به مردم اقلیم به این مناسبت، تأکید که اقلیم با موفقیت روزهای سخت و دشوار را سپری کرده است.

وی تأکید کرد که آلمان به منوال سال های گذشته کمک های نظامی، انسان دوستانه و اقتصادی خود را به اقلیم ادامه داده و به توسعه اقتصادی اقلیم کمک خواهد کرد.

معاون وزیر هماهنگی اقتصادی و توسعه آلمان، همچنین برگزاری روند انتخاب نچیروان بارزانی به عنوان رئیس و مسرور بارزانی به عنوان نخست وزیر اقلیم کردستان را نشانه ای از وجود ثبات در اقلیم دانست.

گیگه تأکید کرد که بر این باور است که کمتر در منطقه ای از جهان به مانند اقلیم کردستان فعالیت های گسترده در زمینه های مختلف،  در جریان است و انجام می شود.

وی هدف از سفر خود به اقلیم را بررسی راهکارهای توسعه و افزایش سطح هماهنگی و همکاری دو جانبه با اقلیم عنوان کرده گفت که روابط دوستانه طولانی میان آلمان و اقلیم کردستان وجود دارد.