انتشار:  شنبه 25 خرداد 1398  ::  04:29   

در گفت‌وگوی تلفنی با پمپئو؛

عبدالمهدی بر تلاش عراق برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا تاکید کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در گفت و گوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا بر تلاش کشورش برای برقراری کاهش تنش منطقه و حفاظت از منافع کشورها و ملت های آن تاکید کرد. 

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با وی تماس گرفته است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، نخست وزیر عراق در و وزیر خارجه آمریکا در این گفت و گوی تلفنی ضمن بررسی تقویت روابط میان دو کشور، در رابطه با تحولات کنونی منطقه در نتیجه بحران میان آمریکا و ایران نیز به تبادل نظر پرداختند.

عبدالمهدی در گفت و گو با پمپئو بر اهمیت توسعه روابط میان عراق و آمریکا و ادامه همکاری دو کشور در زمینه های مختلف و در راس آنها همکاری اقتصادی و مقابله با تروریسم و همچنین بر موضع بغداد در قبال بحران کنونی میان تهران و واشنگتن و تلاش برای تحقق آرامش و حفاظت از منافع کشورها و ملت های منطقه تاکید کرد.

نخست وزیر عراق با اشاره به دیدارها و رایزنی های اخیر در بغداد در رابطه با بحران میان تهران و واشنگتن، خاطر نشان ساخت که این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با امنیت و منافع کشورهای منطقه، اروپا و جهان در ارتباط است.

وزیر خارجه آمریکا نیز به نوبه خود به تمجید از موضع عراق، نقش روزافزون و روابط متنوع آن در جهان عرب و منطقه، تلاش این کشور برای حفظ امنیت و ثبات و جلوگیری از تشدید تنش و همچنین ادامه همکاری میان بغداد و واشنگتن علیه تروریسم پرداخت.