انتشار:  شنبه 25 خرداد 1398  ::  19:35   

رهبر حزب ملی گرای اتحاد بزرگ ترکیه:

عملیات در شرق فرات باید هر چه سریعتر آغاز شود

سرویس ترکیه - مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه (BBP) و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های برون مرکزی ارتش ترکیه گفت: عملیات در شرق فرات هر چه سریعتر باید آغاز شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه (BBP) و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با تأکید بر این که عملیات نظامی در شرق فرات در شمال شرق سوریه حتماً باید انجام شود گفت: در ماه رمضان حملات از شمال عراق به مرزهای ترکیه افزایش پیدا کرد و ده ها کشته دادیم. به همین خاطر عملیات نظامی چنگال را که آماده سازی های آن پیش از این به اتمام رسیده بود آغاز کردیم و به شکل بسیار موفقیت آمیزی در حال تداوم آن هستیم. باور دارم که با حکومت مرکزی عراق و حکومت ایران نیز در این خصوص توافقات لازم صورت گرفته و در سایه این توافقات عملیات چنگال پیگیری می شود. این عملیات ها باید تا نابودی کامل نیروهای نظامی وابسته به PKK در آنجا ادامه پیدا کند. تا زمانی که عوامل تروریستی در آنجا حضور دارند نیروهای نظامی ما باید در آن مناطق حضور ماندگار داشته باشند. تنها به این عملیات نیز نباید محدود بمانیم. قطعاً و حتماً باید عملیات شرق فرات در شمال شرق سوریه را هر چه سریعتر آغاز کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: می دانیم که آمادگی ها برای این عملیات به اتمام رسیده است. تنها منتظر یک دستور است. زمانبندی ها تعیین شده و در یک زمان مناسب این عملیات نیز آغاز خواهد شد. در شرق فرات نیز تمام عناصر PKK/PYD/YPG و هر آنچه که از عناصر تروریستی وجود دارد انشاالله پاکسازی خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه