انتشار:  شنبه 25 خرداد 1398  ::  22:49   

مهمترین تحولات روز شنبه 25/3/1398 در ترکیه

  • وزیر امور خارجه ترکیه: در برابر تحریم ها علیه ایران مکانیسمی شبیه به INSTEX ایجاد خواهیم کرد

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با اعلام این موضوع که مخالف تحریم های علیه ایران هستیم گفت: در برابر تحریم ها علیه ایران مکانیسمی شبیه به ابزار حمایت از مبادلات تجاری INSTEX ایجاد خواهیم کرد.

  • رئیس مشترک HDP: عملیات ارتش ترکیه در اقلیم کردستان سناریویی برای انتخابات استانبول است

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به عملیات چنگال عنوان کرد: عملیات ارتش ترکیه در اقلیم کردستان سناریویی برای انتخابات استانبول است.

  • رئیس جمهور ترکیه: در صورت تداوم حملات به پایگاه های نظامی ترکیه در ادلب سکوت نخواهیم کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حملات صورت گرفته به پایگاه های نظامی ارتش ترکیه در ادلب گفت: اگر دولت مرکزی سوریه به حملات خود به پایگاه های نظامی ارتش ترکیه در ادلب ادامه دهد سکوت ما در برابر این موضوع غیر ممکن خواهد شد.

  • فیگن یوکسکداغ: حاکمیت سیاسی بارها ترکیه را تجزیه کرده است

فیگن یوکسکداغ، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در زندان به سر می برد در 12مین جلسه رسیدگی به اتهاماتش در دفاعیه خود عنوان کرد: ما را به تجزیه طلب بودن متهم می کنند ولی حقیقت این است که حاکمیت سیاسی بارها ترکیه را تجزیه کرده است.

  • رهبر حزب ملی گرای اتحاد بزرگ ترکیه: عملیات در شرق فرات باید هر چه سریعتر آغاز شود

مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه (BBP) و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های برون مرکزی ارتش ترکیه گفت: عملیات در شرق فرات هر چه سریعتر باید آغاز شود.

  • اردوغان در تاجیکستان: نمی توان یک گروه تروریستی را به دست گروه تروریستی دیگر نابود کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در کنفرانس تعامل و اعتماد سازی آسیا در تاجیسکتان حضور پیدا کرده است؛ در سخنرانی خود در این کنفرانس گفت:  نمی توان یک گروه تروریستی را به دست گروه تروریستی دیگر نابود کرد.

  • دولت باغچلی در 8 روز مانده به انتخابات استانبول: برادران کردمان جان ما هستند

دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در 8 روز مانده به انتخابات سرنوشت ساز شهرداری استانبول در اظهاراتی با اشاره به کردهای ترکیه گفت: برادران کردمان جان ما هستند

  • عدم دعوت نویسندگان و شاعران کرد ترکیه به چهارمین فستیوال بین المللی ادبیات ازمیر

چهارمین فستیوال بین المللی ادبیات ازمیر در حالی در این شهر ترکیه برگزار شد که به این فستیوال هیچ شاعر و نویسنده کرد و ارمنی دعوت نشده است

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه