سرویس ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  09:52   

سخنرانی پروین بولدان در استانبول:

ما برای فراهم کردن شکست آک پارتی اینجا هستیم

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در تجمع حزب متبوع خود در منطقه عسن یورت استانبول در حضور طرفداران این حزب سخنرانی می کرد با اشاره به تکرار انتخابات شهرداری استانبول گفت: ما برای فراهم کردن شکست آک پارتی اینجا هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در تجمع حزب متبوع خود در منطقه عسن یورت استانبول در حضور طرفداران این حزب سخنرانی می کرد با اشاره به تکرار انتخابات شهرداری استانبول گفت: اگر بینالی ییلدیریم پیروز انتخابات استانبول شده بود این انتخابات تکرار نمی شد. حزب عدالت و توسعه (AKP) با این کار پای یک بی قانونی دیگر را امضا کرد. آن 250 صفحه گزارشی را که شورای عالی انتخابات برای لغو نتایج انتخابات استانبول به عنوان دلیل ارائه داده است AKP نوشت و در میز شورای عالی انتخابات گذاشت. اکنون زمان آن رسیده است که مردم استانبول با 250 هزار اختلاف رای به آک پارتی درس عبرت بدهد. با یک اختلاف بسیار بالا پیروز خواهیم شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما برای فراهم کردن شکست آک پارتی اینجا هستیم. همه مشاهده کردند که در جاهایی که نامزد معرفی نکردیم نامزدهای آک پارتی چگونه شکست خوردند. در آنکارا، آدانا، ازمیر، مرسین، آنتالیا نامزدی معرفی نکرده و آک پارتی در تمامی این حوزه ها شکست خورد. پیش از انتخابات 31 مارس به خاطر واژه کردستان به ما گفتند "گم شده و از این کشور خارج شوید" و برای مردم کرد به خاطر کردی سخن گفتن و کردستان گفتن پرونده قضایی تشکیل دادند ولی با نزدیک شدن به انتخابات مجدد در استانبول هم کردستان گفتند و هم کردی سخن گفتند. چشم کردها از چنین چیزهای بی ارزشی سیر است. کردها رایشان را که هیچ گناهشان را هم به شما نخواهند داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها