انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  11:00   

متخلفان قطع درختان جنگلی در سروآباد متواری شدند

سرویس کردستان- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: متخلفانی که قصد قطع درختان جنگلی در محدوده یکی از روستاهای این شهرستان را داشتند با حضور به موقع نیروهای حفاظت منابع طبیعی ناکام مانده و از محل متواری شدند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از روابط عمومی اداره منابع طبیعی سروآباد، سید آزاد محبت اظهار داشت: براساس گزارش رسیده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص مشاهده قطع درختان جنگلی در نزدیکی روستای حسین آباد بخش مرکزی نیروهای حفاظت به محل اعزام شدند.

وی افزود: متخلفین که قصد قطع درختان با ارزش جنگلی این منطقه و بارگیری آنها را داشتند با مشاهده ماموران حفاظت، عملیات قطع را متوقف و بسرعت از محل متواری شدند.

سرپرست اداره منابع طبیعی سروآباد یادآور شد: شماره پلاک خودروی متخلفین متواری برداشته شده و پیگیری شناسایی آنها از طریق مراجع انتظامی هستیم و به محض شناسایی پرونده تخلف برای آنها تشکیل و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه متخلفین چند اصل درخت بلوط و شاخه های آنها را قطع کرده بودند، اضافه کرد: حفاظت از جنگل های زیبای سروآباد وظیفه همگانی است لذا همه باید دست در دست هم حافظ این میراث خدادادی بوده تا مفری برای سود جویان و فرصت طلبان ایجاد نشود.

محبت گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد آماده دریافت و پیگیری گزارش های تخریب و تخلف اعلامی مردم است و از دوستداران و دلسوزان منابع طبیعی می خواهیم موارد تخلف را از طریق سامانه تلفنی رایگان ۱۵۰۴ گزارش کنند.